WARSZAWA: 09:41 | LONDYN 07:41 | NEW YORK 02:41 | TOKIO 16:41

Stocznia Damen Shipyards z Kędzierzyna Koźla będzie budować kolejne tramwaje wodne dla Wybrzeża Kości Słoniowej

Dodano: 13 gru 2016, 7:30

Stocznia Damen Shipyards z Kędzierzyna Koźla zbuduje kolejnych 16 tramwajów wodnych dla Wybrzeża Kości Słoniowej. Umowę w tej sprawie podpisały Damen Shipyards Group i Société de transport Lagunaire. Umowa jest kontynuacją planu związanego z rozwijaniem taniego, niezawodnego i przyjaznego dla środowiska transportu dla rosnącej populacji miejskiej na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Firma Damen zaprojektowała 18-metrowe jednostki, które będą mogły przewozić po 130 pasażerów z prędkością co najmniej 10 węzłów. Wszystkie statki powstaną w polskiej stoczni Damen Shipyards w Kędzierzynie-Koźlu.
Pierwsze cztery jednostki zostaną dostarczone zamawiającemu już w styczniu przyszłego roku, pozostałe będą przekazywane w grupach po cztery jednostki co 8 tygodni.
Przypomnijmy, że stocznia z Kędzierzyna-Koźla budowała już tramwaje wodne dla Abidżanu. Próby techniczne dwóch jednostek „Agboville” i „Kong”, odbywały się w Szczecinie na jez. Dąbie. Wcześniej, jednostki zostały dostarczone do Szczecina na barce. Próby zakończyły się sukcesem, jednostki osiągnęły wszystkie zakładane przez projektantów i wymagane przez zamawiającego parametry techniczne, co z pewnością przyczyniło się do rozszerzenia zamówienia o kolejne jednostki przez Société de transport Lagunaire.
dsc01686-1
dsc01691
Fot. Wojciech Sobecki