WARSZAWA: 03:36 | LONDYN 01:36 | NEW YORK 20:36 | TOKIO 10:36

Stocznia Fincantieri w Anconie rozpoczyna prace nad nowym statkiem dla Vikinga

Dodano: 18 mar 2019, 20:10

Ceremonia cięcia stali siódmego statku, który Fincantieri zbuduje dla firmy Viking, odbyła się dziś (18.03) w stoczni w Anconie.
Nowa jednostka będzie miała pojemność brutto 47 800 ton, 465 kabin i jednorazowo zabierze na pokład 930 pasażerów. Termin przekazania statku armatorowi zaplanowano na 2021 rok.
Wszystkie jednostki dla Vikinga są zbudowane zgodnie z najnowszymi przepisami nawigacyjnymi i wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, w tym „Bezpieczny powrót do portu”. Ponadto posiadają najbardziej zaawansowane technologie oszczędzania energii, dzięki energooszczędnym silnikom i systemowi oczyszczania spełniają najsurowsze przepisy związane z ochroną środowiska.
Grupa Fincantieri rozpoczęła współpracę z Viking w 2012 roku, ufając armatorowi, który wchodził na rynek rejsów oceanicznych jako start-up. Dzisiaj współpraca, która rozpoczęła się od zamówienia dwóch statków, osiągnęła łącznie 20 jednostek.
Pierwsza z serii jednostka „Viking Star” została zbudowana w stoczni w Margherze i dostarczona w 2015 r. Pozostałe statki: „Viking Sea”, „Viking Sky”, „Viking Sun” i „Viking Orion” przekazywano w latach: 2016, 2017 i 2018 r. Wszystkie zostały zbudowane na stoczni w Ankonie, podobnie jak „Viking Jupiter”, który dołączył do floty armatora w lutym bieżącego roku.

Źródło: Fincantieri Group

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin