WARSZAWA: 18:16 | LONDYN 16:16 | NEW YORK 11:16 | TOKIO 01:16

Stocznia Meyer Turku dostarczyła firmie TUI Cruises statek wycieczkowy Mein Schiff 7

Dodano: 11 cze 2024, 7:20

10 czerwca 2024 roku stocznia Meyer Turku dostarczyła firmie TUI Cruises statek wycieczkowy Mein Schiff 7. To siódmy statek z serii Mein Schiff zbudowany w stoczni w Turku i pierwszy przystosowany do spalania metanolu.

-Budowa jednostki rozpoczęła się 14 czerwca 2022 roku. Jesteśmy bardzo dumni, że dostarczyliśmy Mein Schiff 7 armatorowi niespełna dwa lata po rozpoczęciu budowy – mówi Tim Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku
Mein Schiff 7 to pierwszy statek we flocie Mein Schiff napędzany wyłącznie niskoemisyjnym morskim olejem napędowym (o maksymalnej zawartości siarki wynoszącej 0,1%). Statek posiada przyłącze do prądu z lądu i jest wyposażony w katalizatory. Ponadto Mein Schiff 7 jest zbudowany tak, aby mógł być zasilany również metanolem, co sprawi, że jednostka będzie prawie neutralna pod względem emisji CO2.

– Odbiór tego statku to dla nas wyjątkowy moment. Dziesięć lat temu nabyliśmy w Turku nasz pierwszy statek klasy Blu Motion, a do 2019 roku zbudowaliśmy łącznie sześć jednostek. Dziękujemy stoczni Meyer Turku za doskonałą współpracę i pomoc w rozwoju naszej floty – mówiła podczas uroczystości Wybcke Meier, dyrektor generalna TUI Cruises.

Jednostka o długości 316 metrów może jednorazowo zabrać na pokład 2894 pasażerów i 1447 członków załogi. Ze stoczni, Mein Schiff 7 popłynął do Kilonii, gdzie przyjął na pokład pierwszych pasażerów.