WARSZAWA: 23:41 | LONDYN 21:41 | NEW YORK 16:41 | TOKIO 06:41

Stocznia Meyer Turku przekazała armatorowi najnowszy wycieczkowiec „Costa Toscana” (zdjęcia)

Dodano: 02 gru 2021, 14:07

2.12.2021 stocznia Meyer Turku dostarczyła armatorowi, firmie Costa Cruises statek wycieczkowy „Costa Toscana”.
„Costa Toscana” to, jak to określono – podróżujące „inteligentne miasto”. Statek jest zasilany skroplonym gazem ziemnym, oferuje szereg najnowocześniejszych innowacji technologicznych zaprojektowanych w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Warto wspomnieć, że chociażby całe dzienne zapotrzebowanie na wodę jest zaspokajane przez odsalanie wody morskiej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom „Costa Toscana” to jeden z najbardziej ekologicznych statków wycieczkowych będących aktualnie w eksploatacji.

Costa

-Dzięki „Costa Toscana” otwieramy nową stronę w historii stoczni. Jesteśmy z niej bardzo dumni i jestem przekonany, że goście na pokładzie będą naprawdę zadowoleni – powiedział Tim Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku.
-„Costa Toscana” wzmacnia nasze zaangażowanie w odpowiedzialne innowacje, dodatkowo przyczyniając się do wykorzystania LNG na statkach wycieczkowych, technologii, w której byliśmy pionierami. Pracujemy nad testowaniem kolejnych innowacji, takich jak ogniwa paliwowe i akumulatory, w celu budowy pierwszego statku o zerowej emisji netto- mówi Mario Zanetti, prezes Costa Cruises.
Nowy statek to hołd złożony Toskanii. Na pokładzie znajdują się między innymi: Solemio Spa, strefy rozrywkowe, bary tematyczne oraz 21 restauracji i stref poświęconych „doznaniom kulinarnym”. Wygodne i eleganckie kabiny (ponad 2 600) doskonale odzwierciedlają włoski styl i gust.

„Costa Toscana”

długość: 337 m
szerokość: 42 m
liczba pasażerów: 6730
liczba członków załogi: 1646
bandera: włoska

Tosca toscana

Tosca toscana ship

Tosca Toscana passenger ship

Italy

Meyer Turku

Fot. Meyer Turku

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-30

1 EUR - 4,3492 1 USD - 3,9810
1 CHF - 4,5510 1 GBP - 5,0350

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin