WARSZAWA: 03:15 | LONDYN 01:15 | NEW YORK 20:15 | TOKIO 10:15

Stocznia Nauta: kolejny sejner zwodowany

Dodano: 18 wrz 2016, 21:48

16 września w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego sejnera rybackiego Grateful. Dla stoczni było to czwarte wodowanie w tym roku.
Sejner ma 69,95 m długości i 15 m szerokości. Jest siostrzaną jednostką jednego z pierwszych sejnerów zamówionych przez duńskiego klienta – statku Haugagut, który został zwodowany w sierpniu 2014 r. Grateful jest siódmą jednostką wybudowaną na zamówienie Karstensens Skibsvaerft AS. Umowa na budowę tego statku została podpisana niespełna rok temu podczas targów Danfish w Aalborgu.

Grateful podobnie jak inne statki trałowe wyposażony jest w zbiorniki do przewożenia żywych ryb oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny i rybołówczy. Jednym z elementów wyposażenia tej jednostki jest ster azymutalny, którego nie było na poprzednim statku z serii. W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku trwają obecnie prace przy budowie siedmiu nowych statków, w tym dwóch w pełni wyposażonych. Harmonogram dostaw nowych statków zaplanowany jest do końca 2017 r. Specjalnością Stoczni w segmencie nowych budów są nowoczesne jednostki rybackie oraz statki naukowo-badawcze i jednostki do obsługi instalacjioffshore.

W ostatnich trzech latach Zakład Nowych Budów Stoczni Nauta osiągnął silną pozycję na europejskim rynku budowy statków rybackich i naukowo-badawczych. Klienci cenią stocznię przede wszystkim ze względu na doskonałą organizację pracy oraz wysoką jakość świadczonych usług.

img_8598

Stocznia Nauta