WARSZAWA: 01:52 | LONDYN 23:52 | NEW YORK 18:52 | TOKIO 08:52

Stocznia Szczecińska wraca na rynek budowy statków: pierwszy od lat kontrakt-podpisany

Dodano: 24 maj 2018, 18:26

24 maja. br. Stocznia Szczecińska podpisała z niemieckim armatorem Lauterjung Shipmanagement kontrakt na budowę dwóch masowców tzw. coasterów o nośności 2800 DWT, długości całkowitej 90 m i szerokości 13 m. To pierwszy od kilkunastu lat samodzielny kontrakt Stoczni Szczecińskiej. Pierwsza jednostka ma zostać zwodowana w marcu 2020 roku, kolejna 3 miesiące później. Armator pozostawił sobie opcje zamówienia w Stoczni Szczecińskiej kolejnych 18 jednostek, w sumie kontrakt obejmowałby więc 20 statków.
– Dzisiejsza uroczystość ma dla nas szczególny charakter. Pierwszy od kilkunastu lat samodzielny kontrakt podpisujemy w roku jubileuszu 70-lecia działalności Stoczni Szczecińskiej. I drugi ważny aspekt to potwierdzenie, że Stocznia Szczecińska po wielu perturbacjach wraca na europejski rynek producentów statków, a dowodem tego jest podpisany właśnie kontrakt – powiedział prezes zarządu Stoczni Szczecińskiej, Andrzej Strzeboński.
Zadowolenia nie ukrywał również przedstawiciel armatora Kay Lauterjung, który zapewniał, że wybór Stoczni Szczecińskiej jako miejsca budowy nowych jednostek poprzedzony został analizami, które potwierdziły zdolność szczecińskiej firmy do realizacji kontraktu.
– Stocznia Szczecińska ma wspaniałą historię i na przestrzeni lat zyskała dobrą renomę. Teraz się odradza i cieszymy się, że jako armator również możemy w tym procesie odnowy stoczni uczestniczyć – powiedział Kay Lauterjung, dyrektor zarządzający firmy armatorskiej.Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin