WARSZAWA: 20:16 | LONDYN 18:16 | NEW YORK 13:16 | TOKIO 03:16

Stocznie Grupy Meyer zbudują cztery wycieczkowce zasilane LNG

Dodano: 15 cze 2015, 18:44

W ramach strategicznego partnerstwa Carnival Corporation i Stocznie Meyer Werft podpisały kontrakt na budowę nowej generacji cruiserów. Będą to pierwsze tej klasy wycieczkowce napędzane gazem LNG.
Pierwsze dwie jednostki zbudowane zostaną dla  AIDA Cruises w stoczni w Papenburgu, kolejne dwa statki zbuduje stocznia Meyer Turku w Finlandii.
Podpisując ten kontrakt fińska stocznia ma zapełniony portfel zamówień do 2020 roku. Jak zapewniają przedstawiciele stoczni, używanie napędu LNG zarówno na otwartym morzu jak i podczas manewrów w portach bardzo wydatnie zmniejszy emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Nowe jednostki mają zabierać na pokład ponad 6 500 pasażerów.
Prezes Carnival Corporation Arnold Donald stwierdził, że kontrakt jest kontynuacją polityki firmy, której celem jest budowa nowoczesnych jednostek, spełniających wysokie oczekiwania pasażerów, ale eksploatowanych z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
O historii współpracy AIDA i stoczni Meyer Werft przypomniał Bernard Meyer prezes Meyer Werft.
– Na przestrzeni ostatnich lat zbudowaliśmy dla AIDA 7 wycieczkowców, które okazały się sukcesem rynkowym zarówno dla armatora jak i dla stoczni. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy kontynuować naszą współpracę budując kolejne cztery jednostki- powiedział Bernard Meyer prezes Meyer Werft.
W oficjalnym komunikacje, wartość kontraktu nie została ujawniona. Strony nie podały również terminu przekazania jednostek do eksploatacji.
DSC01545

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-28

1 EUR - 4,6284 1 USD - 3,9938
1 CHF - 4,3473 1 GBP - 5,4910

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin