WARSZAWA: 23:28 | LONDYN 21:28 | NEW YORK 16:28 | TOKIO 06:28

Strażackie Święto Portowej Straży Pożarnej w Porcie Gdynia

Dodano: 30 maj 2017, 22:43

Zgodnie z tradycją Portowa Straż Pożarna w Porcie Gdynia 30 maja uroczyście obchodziła Dzień Strażaka.
Niestety tegoroczne obchody odbyły się w cieniu niedawnej tragedii. Gospodarze oraz goście uroczystości chwilą ciszy uczcili pamięć dwóch kolegów z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy oddali swoje życie w trakcie realizacji obowiązków służbowych.
Portowa Straż Pożarna od blisko 90-ciu lat stoi na straży bezpieczeństwa pożarowego Portu Gdynia. Jednostka, niezależnie od gotowości do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych, realizuje strategię Zarządu Morskiego Portu Gdynia dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego. Prowadzi działalność prewencyjną polegającą na nadzorze nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz zabezpieczaniu przeładunków materiałów niebezpiecznych.
Działalność ta – choć nie tak efektowna jak działania ratownicze – od lat przynosi wymierne efekty w postaci niewielkiej ilości zdarzeń na obszarze Portu Gdynia. W roku ubiegłym było ich łącznie 29, w tym 4 pożary i 25 zagrożeń miejscowych.
Skuteczne działanie straży nie byłoby jednak możliwe bez odpowiedniego sprzętu. ZMPG-a S.A. mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo obszarów portowych, sukcesywnie doposaża portową jednostkę w nowoczesny sprzęt. Jednak nawet najlepszy sprzęt jest bezużyteczny bez dobrze wyszkolonych ludzi, którzy się nim posługują. Stąd słowa najważniejszych podziękowań oraz życzenia wszelkiej pomyślności popłynęły w kierunku pracowników Portowej Straży Pożarnej.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.