WARSZAWA: 01:01 | LONDYN 23:01 | NEW YORK 18:01 | TOKIO 08:01

Suwnice do Nowego Jorku i Dakaru

Dodano: 21 cze 2017, 22:44

Rok 2017 to bardzo pracowity czas dla fachowców z gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego – montowane w Porcie Gdynia najróżniejszego rodzaju suwnice trafiają do terminali kontenerowych na całym świecie.
Właśnie 20 czerwca br. na nabrzeżu Szwedzkim pracownicy PZT przeprowadzili załadunek suwnic kolejowych przeznaczonych dla przedsiębiorstwa oczyszczania miasta w Nowym Jorku (USA). Suwnice zostały przetransportowane na nabrzeże na specjalistycznych zestawach transportowych SPMT (Self Proppeled Modular Transporter), które stanowią mocny atrybut PZT i są używane podczas transportu wielkogabarytowych ładunków.
Tego samego dnia – tym razem na nabrzeżu Bułgarskim – załoga Portowego Zakładu Technicznego załadowała cztery suwnice samobieżne typu RTG, które wypłynęły z Portu Gdynia do terminalu kontenerowego w Dakarze, stolicy Senegalu.
Dodajmy jeszcze, iż na nabrzeżu Bułgarskim gdyńskiego portu składane są kolejne samobieżne suwnice przeznaczone – tym razem – do terminali kontenerowych w USA. Warto jeszcze nadmienić, że Portowy Zakład Techniczny kooperuje z polskimi firmami, które przygotowują poszczególne podzespoły i sekcje do montowanych suwnic.Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin