WARSZAWA: 03:22 | LONDYN 01:22 | NEW YORK 20:22 | TOKIO 10:22

Święta na morzu

Dodano: 23 gru 2019, 22:40

Około 1300 marynarzy pracujących na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi święta Bożego Narodzenia w pracy na morzu. Najdalej od domu będą marynarze m/s
„Sopot”, którzy podczas świąt znajdą się gdzieś na środku Pacyfiku, w podróży z Portland w USA do Kushiro w Japonii. W odległych częściach świata będą świętować także marynarze z m/s „Tczew” – w porcie Cartagena w Kolumbii i m/s „Skawa” – w Paramaribo w Surinamie.
Wiele załóg statków PŻM podczas Bożego Narodzenia znajdzie się na Atlantyku. Będą tu m.in. marynarze z m/s „Armia Krajowa” – w podróży z Ukrainy do portu Barranquilla w Kolumbii czy m/s „Gdynia” – w rejsie z Amsterdamu do portu Itacoatiara w Brazylii. Również na Atlantyku spędzi święta załoga m/s „Wadowice II”, w podróży z mroźnego Murmańska do upalnej Itaqui w Brazylii.
W tym roku podczas świąt spora grupa statków PŻM znajdzie się w w krajach arabskich, gdzie nie obchodzi się Bożego Narodzenia. Często odwiedzanym ostatnio przez masowce szczecińskiego armatora portem jest Dżedda w Arabii Saudyjskiej, gdzie docierają duże transporty ukraińskiego i rosyjskiego zboża. W czasie świąt w Dżeddzie będą znajdowały się panamaxy: m/s „Ornak” oraz m/s „Sudety”. Z kolei m/s „Jawor” będzie w tym czasie w porcie El Dekheila w Egipcie, a m/s „Tatry” w porcie Janbu w Arabii Saudyjskiej.
W świątecznym czasie w marynarze dwóch statków PŻM : m/s „Iryda” oraz m/s „Kujawy” znajdą się w porcie Ashdod, a więc zaledwie godzinę drogi samochodem od miejsca, w którym znajduje się grób Chrystusa. Być może w czasie postoju znajdzie się chwila na zaaranżowanie wycieczki do Betlejem.
W kraju podczas Bożego Narodzenia będzie tylko jeden masowiec – m/s „Puck”. Statek przypływa z ładunkiem fosforytów do Zakładów Chemicznych „Police”. W polickim porcie pozostanie do drugiego dnia świąt. Nieco spóźnione święta z rodzinami spędzą marynarze z masowca „Izolda”. Statek przypłynie z Wielkich Jezior Amerykańskich do MRS „Gryfia” na remont klasowy. W Szczecinie spodziewany jest 29 grudnia.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin