WARSZAWA: 04:32 | LONDYN 02:32 | NEW YORK 21:32 | TOKIO 11:32

Świetne wyniki Tallink w maju. Przewoźnik odnotował spore wzrosty

Dodano: 06 cze 2018, 22:24

Grupa Tallink pochwaliła się wynikami za maj. To był bardzo dobry miesiąc dla estońskiego przewoźnika, który odnotował wzrosty zarówno w zakresie liczby pasażerów, jak i przewozu towarów.
Sytuacja na rynku przewozów promowych w Europie prezentuje się dobrze, czego dowodzi poprawiająca się wciąż koniunktura. Wyniki wielu z nich prezentują się okazale. Jedną z firm, która cieszy się ze sporych wzrostów, jest Tallink.
Choć sezon letni jeszcze za pasem, estoński operator już teraz może pochwalić się wysokim przyrostem liczby pasażerów. W minionym miesiącu na statkach pływających w barwach Tallink i Silja znalazło się 852 609 pasażerów. Oznacza to wzrost o 6,1 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy na promach przewoźnika zagościło 803 252 pasażerów. Najwięcej pasażerów tradycyjnie już skorzystało z oferowanych przez armatora połączeń pomiędzy Estonią a Finlandią (465 232), ale największy procentowy wzrost uzyskano na trasie pomiędzy Łotwą a Szwecją (aż 19,2 procent).
Równie dobrze prezentuje się sytuacja, gdy chodzi o przewozy frachtowe. W tym przypadku wzrost wyniósł 9,1 procent. W całym miesiącu promy Tallink przewiozły 35 463 jednostek cargo (rok wcześniej było to 32 514 jednostek cargo).
Niemały wzrost udało się też osiągnąć w zakresie przewozu pojazdów osobowych. W maju br. na statkach grupy Tallink znalazło się 100 969 pojazdów osobowych. W analogicznym okresie 2017 r. było to 95 257 pojazdów. Osiągnięto zatem 6-procentowy wzrost.
Majowy raport to dla grupy Tallink kolejne dobre wieści po publikacji wyników za I kwartał, w którym osiągnięto wzrost w zakresie przewozu ładunków oraz pojazdów osobowych i odnotowano utrzymującą się na stabilnym poziome liczbę pasażerów.
Grupa Tallink to jeden z najważniejszych operatorów promowych na Bałtyku. Firma posiada 14 statków i działa pod markami Tallink i Silja Line na sześciu różnych trasach. W ubiegłym roku statki grupy przewiozły prawie 10 milionów pasażerów. Firma jest strategicznym partnerem PromySkat, a rezerwacji na połączenia oferowane przez tego przewoźnika można dokonywać za pośrednictwem naszego serwisu.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin