WARSZAWA: 04:31 | LONDYN 02:31 | NEW YORK 21:31 | TOKIO 11:31

Świetne wyniki Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Dodano: 28 maj 2018, 23:34

28 maja br. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podsumował wyniki ekonomiczne za 2017 rok. W Grupie Kapitałowej ZMPSiŚ SA obejmującej ZMPSiŚ SA oraz spółki zależne: Infra-Port, Polskie Terminale, oraz Terminal Promowy Świnoujście wyniki są naprawdę znakomite. Zysk brutto, w porównaniu do ubiegłorocznego, wzrósł o prawie 200 % osiągając wielkość prawie 64 mln zł. (W roku 2016 wynik Grupy Kapitałowej ZMPSiŚ osiągnął wielkość 22 mln zł). Równie imponujący wynik wypracował sam Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. W tym przypadku zysk brutto wrósł 63 mln zł tj. o prawie 136% więcej niż rok wcześniej. To najlepsze wyniki ZMPSiŚ osiągnięte na przestrzeni ostatnich 10 lat.
-Szczególnie cieszymy się, że wynik ze sprzedaży, a więc ten najważniejszy uzyskany z naszej podstawowej działalności gospodarczej, wyniósł ponad 42 mln zł-powiedziała dyrektor ds. finansowych Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Joanna Habelman.
Zyski zostaną przeznaczone na inwestycje, których nadrzędnym celem jest modernizacja i rozwój infrastruktury portowej. Obecnie ZMPSiŚ realizuje 6 dużych projektów na łączną kwotę przekraczającą 1,5 mld zł.
-Jako podmiot zarządzający portami, nie jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni za sam przeładunek, ale naszą rolą jest stworzenie warunków dla firm, które zajmują się działalnością portową i jak widać, robimy to z sukcesem-powiedział Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
W porcie w Szczecinie modernizowane będą nabrzeża w rejonie Basenu Kaszubskiego i Kanału Dębickiego. Nabrzeża zostaną przystosowane do głębokości technicznej toru wodnego Świnoujście-Szczecin 12,5 m oraz do przyjęcia większej masy towarowej. W obu portach zmodernizowana będzie infrastruktura techniczna (elektryczna, kanalizacyjna) co z pewnością przyczyni się do poprawy warunków pracy.
Terminal promowy w Świnoujściu będzie rozbudowany i dostosowany do obsługi transportu intermodalnego, którego rola na Bałtyku stale wzrasta.
W porcie zewnętrznym w Świnoujściu, powstanie nowe stanowisko do redystrybucji skroplonego gazu, co stanowić będzie doskonałe rozszerzenie obecnych możliwości terminalu.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wspólnie z innymi podmiotami konsekwentnie realizuje projekty, których celem jest poprawa dostępności do portów. ZMPSiŚ aktywnie uczestniczy w pracach związanych z użeglownieniem Odrzańskiej Drogi Wodnej.
Bieżący rok również zapowiada się bardzo dobrze. W ciągu pierwszych czterech miesięcy, przeładunki w zespole portów Szczecin-Świnoujście wzrosły o 6% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.


Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin