WARSZAWA: 21:21 | LONDYN 19:21 | NEW YORK 14:21 | TOKIO 04:21

Świnoujście. Minister Gróbarczyk powitał strażaków wracających ze Szwecji

Dodano: 06 sie 2018, 21:20

Premier Mateusz Morawiecki, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński powitali w terminalu portowym w Świnoujściu powracających z misji strażaków, którzy od dwóch tygodni pomagali szwedzkim służbom w gaszeniu pożarów.
– Jesteśmy niebywale dumni z waszej pracy, z tego, że potwierdziliście naszą narodową specjalność – solidarność z innymi – mówił Premier.
139 polskich strażaków i 67 jednostek – w tym między innymi specjalistyczne quady zostały przetransportowane do Szwecji dzięki uprzejmości polskiego operatora promowego Unity Line, który jako jedyny udostępnił nieodpłatnie swój prom MS Gryf na rzecz polskiej misji.
Wpisując się w słowa podziękowania za ten wyraz solidarności z naszym sąsiadem chcę podkreślić, że to niezwykle ważny gest o znaczeniu międzynarodowym. Dziękuję Państwu – Strażakom! Jednak chciałem również podziękować naszemu armatorowi – Polskiej Żegludze Morskiej, która tak ochoczo zareagowała na sygnał, by Państwa przewieźć do Szwecji. Warto podkreślić, że Unity Line zrobiła to bezkosztowo, na co nie było stać innych armatorów. – podkreślił minister Gróbarczyk.
W dwutygodniowej misji wsparcia gaszenia pożarów w Szwecji brali udział ratownicy przede wszystkim z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, przy wsparciu strażaków z Mazowsza i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin