WARSZAWA: 22:30 | LONDYN 20:30 | NEW YORK 15:30 | TOKIO 05:30

Systemy Rolls-Royce na statkach Grimaldi

Dodano: 07 kw. 2015, 20:36

Potentat na rynku przewozów promowych, firma Grimaldi Lines, kontynuuje modernizację swojej floty. Armator zapowiedział właśnie, że na kolejnych swoich statkach zainstaluje systemy Promas Lite.
Już w ubiegłym roku włoska firma podpisała umowę na montaż produkowanego przez Rolls-Royce patentu na dziesięciu statkach pływających w barwach Finnlines (Grimaldi Group jest głównym udziałowcem w Finnlines). Teraz operator podpisał umowę na montaż systemu na kolejnych pięciu jednostkach. Promas Lite pojawi się wkrótce na samochodowcach typu PCTC: Grande Nigeria, Grande Amburgo, Grande San Paolo, Grande Francia i Grande Buenos Aries.
„Wyposażenie w system Promas Lite naszych statków ro-ro w ubiegłym roku okazało się wielkim sukcesem i ważnym krokiem naprzód, wiodącym do naszego strategicznego celu, jakim jest poprawa efektywności energetycznej całej floty” – powiedział Paolo Satariano, dyrektor techniczny w Grimaldi Group.
Opracowany przez Rolls-Royce system to rozwiązanie integrujące funkcję napędu oraz system sterowania. Odpowiedzialny jest za wzrost efektywności statków. Odpowiada m.in. za zmniejszenie zużycia paliwa (szacuje się, że oszczędności mogą sięgnąć tutaj nawet 15 procent) i przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych dla środowiska gazów (przede wszystkim tlenku azotu). Jedną z kluczowych właściwości systemu Promas Lite jest fakt, że służy on do instalacji na istniejących statkach.
Zgodnie z umową, dostawa systemów, które zostaną dostarczone wraz z produkowanym przez Rolls-Royce systemem kontroli napędu CanMan Touch, ma nastąpić w czerwcu br.
bf26253d7b8f171dddb155f84ce1d562_M
PromySkat/Rolls-Royce

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin