WARSZAWA: 03:43 | LONDYN 01:43 | NEW YORK 20:43 | TOKIO 10:43

Szczecin: Powitanie uczestników Rejsów Odkrywców

Dodano: 01 wrz 2018, 11:30

1 września na Nabrzeżu Pasażerskim u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie uroczyście powitano uczestników wyprawy „Rejsy Odkrywców – Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”, zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Aby uczcić fakt 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach szczecińskiego projektu „Codziennie Polskę TworzyMY” i „Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej” zorganizowana została wyprawa żeglarska „Rejsy odkrywców – Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”.
W wyprawie organizowanej przez Miasto Szczecin i Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji wzięło udział 146 uczniów szczecińskich szkół, którzy w ciągu 56 dni (podzielonych na 4 etapy) przepłynęli ponad 2000 mil. W rejsach uczestniczyły dwa jachty z Centrum Żeglarskiego – „Dar Szczecina” (Ambasador Szczecina) i „Urtica” oraz wyczarterowany na potrzeby wyprawy żaglowiec „STS Kapitan Borchardt”.
Rejs został podzielony na cztery etapy z podmianami młodzieżowych załóg w kilku portach etapowych:

– etap I: Szczecin – Kłajpeda –Karlskrona –Gdańsk/ Świnoujście,

– etap II Świnoujście/Gdańsk – Kil – Bremerhaven – Esbjerg

– etap III Harlingen – Rostock – Lübecka – Arhus

– etap IV Arhus – Malmö- Greifswald – Szczecin

Uczestnicy podczas rejsu odwiedzili miasta partnerskie Szczecina: Kłajpedę – Bremerhaven – Esbjerg – Rostock – Lübeckę – Malmö – Greifswald. Podczas spotkań z przedstawicielami lokalnych władz wręczali jubileuszowe dyplomy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.
Odwiedziny były okazją do wspólnych spotkań i podkreślenia współpracy naszych miast, między innymi w zakresie edukacji, wymiany młodzieży, wspólnych rejsów, programów ekologicznych, dbania o czysty Bałtyk i ochronę jego środowiska przyrodniczego, jak również działań na rzecz bezpieczeństwa.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin