WARSZAWA: 17:12 | LONDYN 15:12 | NEW YORK 10:12 | TOKIO 00:12

Szczecinianie powalczą o zwycięstwo w Regatach Bałtyckich

Dodano: 27 maj 2015, 17:10

8 czerwca Żeglarska Reprezentacja Szczecina na The Baltic Tall Ships Regatta 2015 rozpocznie żeglarskie zmagania i powalczy o zwycięstwo w regatach.
Miasto Szczecin reprezentuje 15 członków załóg, którzy popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: s/y Dar Szczecina i s/y Zryw. Podczas nadchodzących The Baltic Tall Ships Regatta załogi będą zmagać się z morskim żywiołem i swoimi słabościami na trasie Kłajpeda – Szczecin. Członkowie Reprezentacji zaokrętują się na jachty w Gdańsku.
W reprezentacji naszego miasta znalazły się osoby, które związane są ze Szczecinem przez miejsce pracy, nauki lub zamieszkania. Podczas wyboru członków załogi liczyła się umiejętność pracy w zespole, znajomość języków obcych, zdolności artystyczne i sportowe, jak również doświadczenie żeglarskie. Każdy z reprezentantów przeszedł również warsztaty obejmujące szkolenie żeglarskie i marynistyczne, zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu ratownictwa.
Na wszystkie jednostki walczące o zwycięstwo w regatach czekać będziemy w Szczecinie już od czwartku 11 czerwca. Wręczenie nagród dla najlepszych załóg odbędzie się w sobotę (13 czerwca) około godz. 17.00 na Scenie Głównej na Wałach Chrobrego. Ceremonię wręczenia nagród poprzedzi widowiskowa Parada Załóg, która przejdzie ulicami Szczecina.
Organizatorem The Tall Ships Races oraz Baltic Tall Ships Regatta jest Sail Training International, organizacja non-profit. Główną ideą regat jest otwarcie kolejnych miast na brać żeglarską, a sportowe zmagania, marynarskie gry i zabawy, biesiady w pubach i na ulicach – wciągają także mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na zloty, również by pośpiewać szanty i posłuchać „morskich opowieści”. Za każdym razem trasa wiedzie przez różne państwa aż do portu finałowego.
W 2007 roku po raz pierwszy w historii finał The Tall Ship Races odbył się w Szczecinie, a potem również w 2013 r. Tym razem nasze miasto będzie miejscem finału Baltic Tall Ships Races.
unnamed
image003