WARSZAWA: 20:26 | LONDYN 18:26 | NEW YORK 13:26 | TOKIO 03:26

Szczeciński Park Przemysłowy- położenie stępki pod nową jednostkę

Dodano: 08 gru 2015, 18:52

8 grudnia W Szczecińskim Parku Przemysłowym obyło się uroczyste położenie stępki pod budowę jednostki o numerze budowy 6502. Będzie to duży jacht motorowy o długości ponad 74,5 m i szerokości 12,8 m. Kadłub jednostki buduje na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego firma G+K SteelCon sp. z o.o.
Firma funkcjonuje na rynku od 2011 roku, a swoją działalność opiera przede wszystkim na współpracy z partnerami z Europy Zachodniej. G+K SteelCon sp. z o.o. specjalizuje się w budowie konstrukcji aluminiowych i stalowych dla przemysłu okrętowego.
– Dzisiejsza uroczystość położenia stępki pod budowę nowej jednostki jest wynikiem bardzo dobrej współpracy naszej firmy ze stocznią Abeking & Rasmussen, która jest liderem w swojej branży i na której zlecenie realizujemy ten projekt- powiedział Adrian Górski reprezentujący firmę G+K SteelCon sp. z o.o.
Stocznia Abeking & Rasmussen istnieje od 1907 roku w tym czasie zbudowała ponad 6500 jednostek i wciąż jest firmą rodzinną zarządzaną przez jednego z potomków założyciela. Specjalizuje się w budowie nowoczesnych, luksusowych jachtów dla najbardziej wymagających odbiorców.
– Jestem głęboko przekonany, że firma G+K SteelCon doskonale wywiąże się z postawionego zadania i będzie to początek jeszcze lepszej współpracy między naszymi przedsiębiorstwami- powiedział Andre Jonker ze stoczni Abeking & Rasmussen.
Jednostka zostanie zwodowana w listopadzie przyszłego roku. Będzie to pierwsze od wielu lat tradycyjne wodowanie z pochylni.


Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin