WARSZAWA: 18:29 | LONDYN 16:29 | NEW YORK 11:29 | TOKIO 01:29

Szczecińskie biuro projektowe Midcon Designer uczestniczy w realizacji budowanego w Gdańskiej Stoczni Remontowej żaglowca dla Algierii

Dodano: 12 lis 2015, 12:06

Szczecińskie biuro projektowe Midcon Designer aktywnie uczestniczy w realizacji projektu budowy żaglowca szkolnego „El-Mellah” („Żeglarz”) budowanego dla algierskiej marynarki wojennej w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Szczecińscy projektanci są autorami projektu roboczego żaglowca obejmującego wszystkie obszary budowy z wyjątkiem takielunku. Wodowanie żaglowca odbyło się 7 listopada br.- było to tysięczne wodowanie w historii gdańskiej stoczni, jednostka ma zostać przekazana do eksploatacji pod koniec przyszłego roku. „El- Mellah” jest pierwszym żaglowcem budowanym w Remontowej Shipbuilding.
Midcon Designer współpracuje z gdańską stocznią od dłuższego czasu.
Midcon Designer wykonywało także projekt roboczy pierwszych budowanych w polskich stoczniach promów z napędem gazowym. Jednostki wybudowała Gdańska Stocznia Remontowa. Specjaliści z Midcon Designer opracowali metodę instalowania silników gazowych na statku w specjalnych kontenerowych modułach, co znacznie ułatwiało pracę stoczniowcom i w znacznym stopniu przyczyniło się skrócenia czasu budowy jednostki. Obecnie szczecińscy projektanci współpracują ze stocznią Remontowa Shipbuilding opracowując projekt roboczy promów, których armatorem będzie port w Tallinie. W ramach kontraktu powstaną cztery jednostki, z których dwie wybuduje jedna ze stoczni tureckich i dwie Remontowa Shipbuilding, dla jednostek budowanych w polskiej stoczni projekt roboczy przygotowuje Midcon Designer. Wodowanie pierwszego promu budowanego w polskiej stoczni ma odbyć się jeszcze w tym roku. Midcon-Designer współpracuje także ze stocznią „Gryfia” oraz z wieloma stoczniami i armatorami w Europie i na świecie. Oprócz projektów typowo morskich, firma realizuje także projekty lądowe. To właśnie projektanci z Midcon Designer zaprojektowali podnoszony most na Wyspę Grodzką w Szczecinie.
Midcon-Designer zatrudnia około 30 wysokiej klasy projektantów, którzy stale podwyższają swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez najbardziej renomowane towarzystwa klasyfikacyjne takie jak DNV-GL. Udziałowcem szczecińskiej firmy jest norweska firma LMG Marine z Bergen. Dzięki tej współpracy Midcon Designer uzyskał szerszy dostęp do rynku norweskiego, z którego pochodzi znaczna część zamówień.
Midcon Designer liczy na możliwości rozszerzenia współpracy ze szczecińskimi firmami, w których pojawiają się nowe możliwości rozwoju, czego przykładem jest choćby funkcjonujący na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej, Szczeciński Park Przemysłowy.
Wojciech Sobecki
wodowanie 015

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin