WARSZAWA: 13:12 | LONDYN 11:12 | NEW YORK 06:12 | TOKIO 20:12

Szczecińskie dźwigi znów zabłysną kolorami – zdjęcia

Dodano: 17 sie 2016, 8:03

W najbliższy weekend na szczecińskiej Łasztowni trwać będą Dni ulicy Zbożowej. Jedną z atrakcji będzie podświetlenie trzech, zabytkowych portowych dźwigów nazywanych przez mieszkańców „dźwigozaurami”.
Taka iluminacja była już prezentowana i wzbudziła zainteresowanie mieszkańców i turystów. Od dłuższego czasu mówi się, że zabytkowe dźwigi na Łasztowni mogłyby stanowić ciekawy element miejskiego krajobrazu, gdyby zyskały stałe, kolorowe podświetlenie. Być może ten pomysł uda się zrealizować.
Iluminacja jest możliwa dzięki wsparciu Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, więc mamy nadzieję, że na Łasztowni przeważać będzie gorąca atmosfera i ciepłe kolory.
– Bierzemy udział w święcie ulicy Zbożowej nie tylko dlatego, że mamy tu swoją siedzibę, ale także dlatego, że jest to ulica, która łączy ludzi i wyzwala dobrą energię -powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami, Danuta Misztal ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.
Poniżej prezentujemy wcześniejsze zdjęcia kolorowych „dźwigozaurów”, mając nadzieję, że tym razem będzie równie pięknie i kolorowo.
DSC02883
DSC02882
DSC02890
Fot. Wojciech Sobecki