WARSZAWA: 10:47 | LONDYN 08:47 | NEW YORK 03:47 | TOKIO 17:47

Szczecińskie motorówki kończą sezon

Dodano: 24 paź 2016, 16:16

Kończy się kolejny sezon wypożyczalni motorówek Żeglugi Szczecińskiej. W roku 2016 cztery łodzie motorowe pokonały łącznie ok. 15 tys. kilometrów, a więc przebyły – w linii prostej – drogę ze Szczecina do Australii. Zajęło im to ponad 1600 godzin.
Motorówki wypożyczyć można było od początku maja do połowy października w bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim. Każda z czterech jednostek mieściła maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia niewymagany był patent motorowodny. Taka forma spędzania wolnego czasu przypadła do gustu wielu szczecinianom i turystom. Motorówki popularnością cieszyły się głównie w słoneczne weekendy. Podczas „wakacyjnego szczytu” łódki rezerwowane były nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Sezon 2016 był sezonem bezpiecznym. Podczas ponad 5 miesięcy „pływania” nie odnotowano żadnej sytuacji zagrożenia. Załogi często kontrolowane były przez policję, a przeprowadzone kontrole nie wykazały przypadków braku niezbędnego wyposażenia czy nietrzeźwości sterników. Na start kolejnego sezonu wypożyczalni przyjdzie nam poczekać do wiosny 2017 roku.
cvhup3dw8aembjb