WARSZAWA: 05:14 | LONDYN 03:14 | NEW YORK 22:14 | TOKIO 12:14

Szczecińskie stocznie pod nowym nadzorem

Dodano: 20 gru 2018, 23:15

Jak poinformuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – 19 grudnia 2018 r. podpisano umowę o przekazaniu nadzoru nad MSR Gryfia i Stocznią Szczecińską do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Umowę zmiany udziałów i akcji podpisali przedstawiciele Funduszu Rozwoju Spółek oraz Funduszu MARS. W wyniku tej operacji zakończył się nadzór nad szczecińskimi stoczniami sprawowany dotychczas przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Warto przypomnieć, że zmiany właścicielskie poprzedziła dokonana w październiku bieżącego roku zmiana nazwy, w wyniku której Szczeciński Park Przemysłowy powrócił do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska.
Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w styczniu 2009 r., ponieważ Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z unijnym prawem.
Morska Stocznia Remontowa Gryfia SA powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne: w Szczecinie i Świnoujściu. Teraz nadzór nad oboma zakładami będzie należał do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin