WARSZAWA: 17:10 | LONDYN 15:10 | NEW YORK 10:10 | TOKIO 00:10

Szkolenia dla stoczniowców z MSR Gryfia

Dodano: 02 wrz 2015, 9:22

Już za kilka dni pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia rozpoczną szkolenia i kursy zawodowe z różnych dziedzin. Zarząd stoczni podpisał umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Szczecinie, na mocy której stocznia otrzyma z Krajowego Funduszu Pracy dofinansowanie do programu szkoleniowego dla pracowników powyżej 45 roku życia.
78 pracowników w wieku 45 lat i więcej weźmie udział w kursach i szkoleniach zawodowych z różnych dziedzin. W programie są m.in. szkolenia związane z obsługą suwnic i urządzeń transportowych, kurs projektowania Autocad, kurs spawania metali kolorowych, kurs dla inspektorów powłok malarskich, a także kurs medyczny czy szkolenie z negocjacji w biznesie. Dofinansowanie, które otrzyma stocznia to blisko 100 tysięcy złotych, co stanowi 80% wartości całego projektu, pozostałe koszty stocznia pokryje z własnych środków.
Dzięki wsparciu z Krajowego Funduszu Szkoleń pracownicy stoczni wezmą udział w szkoleniach, które pomogą im zbudować nowe kompetencje. Osoby powyżej 45 roku życia to bardzo ważna grupa pracowników w MSR Gryfia. Są to osoby o ogromnym doświadczeniu i z wieloletnim stażem pracy, dlatego warto wspierać ich rozwój zawodowy – mówi Dorota Hranyczka, Dyrektor Biura Zarządu, odpowiedzialna za kwestie HR. Ponadto pracownicy w tym wieku stanowią bardzo liczną grupę zatrudnionych w MSR Gryfia – aż 303 osoby z 515 zatrudnionych w MSR Gryfia to osoby powyżej 45 roku życia.
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz wsparcie rozwoju pracowników stanowią ważny element polityki personalnej MSR Gryfia, zwłaszcza że na rynku brakuje pracowników o wysokich kwalifikacjach w zawodach stoczniowych. Udział w szkoleniach pozwoli pracownikom uzyskać nowe uprawnienia, np. w zakresie obsługi urządzeń transportu bliskiego czy uprawnień hakowego, a także poszerzą swoje kwalifikacje i udoskonalą umiejętności. Z perspektywy stoczni może się to przełożyć na wzrost efektywności pracy oraz możliwość stosowania nowoczesnych technologii.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest częścią Funduszu Pracy. Misją instytucji jest wspieranie ustawicznego kształcenia pracodawców i pracowników. Poprzez realizowane programy KFS pomaga zdobywać nowe kompetencje adekwatne do wymagań zmieniającej się gospodarki. Inwestycje KFS w potencjał kadrowy przyczyniają się do poprawy pozycji pracowników i firm na rynku pracy.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. w Szczecinie. Nz. prace w hali maszyn.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. w Szczecinie. Nz. prace w hali maszyn.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-10-03

1 EUR - 4,6147 1 USD - 4,4012
1 CHF - 4,7848 1 GBP - 5,3195

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin