WARSZAWA: 06:57 | LONDYN 04:57 | NEW YORK 23:57 | TOKIO 13:57

Tallink nowy kontrakt

Dodano: 14 gru 2014, 1:01

SHUTTLE_NEWGrupa armatorska Tallink Grupp i stocznia Meyer Turku Oy podpisały list intencyjny w sprawie budowy nowej generacji promu pasażersko – samochodowego, napędzanego paliwem LNG. Nowa jednostka będzie obsługiwać połączenie Tallin – Helsinki. Koszt budowy promu szacowany jest na ok. 230 mln euro, a statek wejdzie do eksploatacji na początku 2017 roku. Nowy prom będzie miał długość 212 m, 49000 GT i zabierze na pokład 2800 pasażerów. W projekcie uwzględnione zostaną nowatorskie rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego.
-Jako lider rynku operujący na trasie Tallin-Helsinki doskonale znamy oczekiwania naszych klientów i wiemy, co wymaga poprawy. Jestem przekonany, że doświadczenie stoczni Meyer Turku gwarantuje, że otrzymamy najwyższej jakości prom, który wzmocni naszą przewagę konkurencyjną – powiedział Janek Stalmeister, członek zarządu Tallink Grupp.

-W latach 2002-2009 dostarczyliśmy grupie armatorskiej Tallink sześć promów. Teraz będzie to już siódma jednostka dla tego samego armatora. Jestem bardzo szczęśliwy, że stocznia Meyer Turku kontynuuje wspaniałą i opartą na wzajemnym zaufaniu współpracę z Tallink Grupp. Nowy, prototypowy prom daje nam wspaniałą okazję do wprowadzenia lepszych metod projektowania i produkcji. Także z tych przyczyn podpisany list intencyjny jest bardzo ważny dla naszej stoczni, ale także dla całego fińskiego przemysłu okrętowego-powiedział prezes stoczni Meyer Turku, Jan Meyer.
Tallink Grupp jest liderem w przewozach pasażerskich i towarowych w regionie północnego Bałtyku. Firma dysponuje 18 statkami i pod markami Tallink Grup oraz Silja Line oferuje przewozy na sześciu trasach bałtyckich. Tallink Grupp zatrudnia 7000 pracowników i przewozi rocznie około 9 milionów pasażerów.
Stocznia Meyer Turku jest jedną z wiodących stoczni produkcyjnych w Europie. Większościowym udziałowcem stoczni posiadającym 70% udziałów jest Meyer Werft. Stocznia zatrudnia 1350 pracowników, specjalizuje się w budowie cruiserów i promów pasażersko-samochodowych.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin