WARSZAWA: 13:42 | LONDYN 11:42 | NEW YORK 06:42 | TOKIO 20:42

Tallink sonduje zainteresowanie nowym połączeniem

Dodano: 31 lip 2017, 12:00

Popularny estoński armator zastanawia się nad wprowadzeniem nowego połączenia promowego. Armator sprawdza opłacalność uruchomienia serwisu pomiędzy Finlandią a Łotwą.
Już w ten weekend jeden z promów należących do Tallink popłynie z Helsinek do Rygi. W stolicy Łotwy prom pozostanie przez osiem godzin, a dwa dni później powróci do Finlandii. Od zainteresowania połączeniem wśród pasażerów będzie zależało, czy operator wprowadzi tę trasę do swojego rozkładu na stałe. Na razie przewoźnik rozpatruje uruchomienie tej trasy jako sezonowej.
Jednym z czynników, które zachęciły armatora do tego, by spróbować z nową trasą jest… podniesienie akcyzy na alkohol w Estonii. To spowodowało, że zarówno pasażerowie z Estonii, jak i Finlandii szukają nowych opcji, związanych z możliwością zakupu tańszego alkoholu. Coraz więcej osób podróżuje w tym celu na Łotwę.
Spekulacje dotyczące uruchomienia trasy Helsinki-Ryga pojawiały się już w ubiegłym roku. Wtedy jednak przedstawiciele Tallink poinformowali, że nie rozważają takiej opcji.
Połączenie pomiędzy Finlandią a Rygą nie jest dla Tallink nowością. Armator przez wiele lat obsługiwał trasę pomiędzy Turku a Rygą. Z Helsinek do stolicy Łotwy pływał czasami na specjalne zamówienie. Decyzja o tym, by spróbować z sezonowym połączeniem Helsinki-Ryga zapadła jesienią po tym, jak wielu klientów zaczęło wyrażać zainteresowanie taką trasą. Dotychczasowy poziom dokonanych rezerwacji pokazał, że ten pomysł może zakończyć się sukcesem i serwis wejdzie na stałe do sezonowego rozkładu rejsów.
Testowe rejsy na tej trasie obsłuży prom Silja Europa. Jednostka wyjdzie z portu w Helsinkach w niedzielę o 17:00, a do Rygi dotrze o 11:30 w poniedziałek, skąd wyruszy w rejs powrotny o 19:30. W stolicy Finlandii zamelduje się we wtorek o 14:30.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin