WARSZAWA: 01:40 | LONDYN 23:40 | NEW YORK 18:40 | TOKIO 08:40

Tallink testuje nowe technologie

Dodano: 02 paź 2017, 23:06

Operator promowy Tallink oraz firma Telia testują wspólnie technologię 5G, która ma stanowić nową jakość, jeśli chodzi o rozwiązania telekomunikacyjne. Odpowiednia infrastruktura została zainstalowana na pokładzie promu Silja Europa.
Choć eksperci zapowiadają, że komercyjne wykorzystanie nowej technologii stanie się możliwe w 2020 r., to już teraz trwają zaawansowane prace nad jej wdrożeniem. Tallink jako firma otwarta na nowoczesne technologie, wspólnie z firmą Telia, prowadzi doświadczenia na pokładzie promu Silja Europa. Na statku pojawiła się już odpowiednia infrastruktura.
„Z naszych informacji wynika, że jesteśmy jedną z pierwszych na świecie firm, która prezentuje możliwości technologii 5G, pozwalając tysiącom klientom Tallink korzystać z tej ultraszybkiej sieci” – powiedział Dan Strömberg z firmy Telia Estonia.
Technologia 5G pozwala na osiągnięcie olbrzymich prędkości – zgodnie z założeniami, nawet do 100 Gbps, znacznie przekraczając to, na co pozwala powszechnie stosowana obecnie technologia LTE. Do tego dochodzą jeszcze opóźnienia na bardzo małym poziomie.
Jak wyjaśnili przedstawiciele obu firm, dotychczasowe testy przyniosły efekty znacznie lepsze od spodziewanych. Celem było bowiem osiągnięcie prędkości odbierania danych na poziomie 500 Mbps oraz wysyłania na poziomie 100 Mbps. Tymczasem udało się uzyskać znacznie większe wartości.
„Udział w projekcie związanym z testami 5G oraz innych podobnych projektach pozwala nam wpływać na rozwój nowych technologii w Estonii we współpracy z naszymi partnerami. To często pozwala nam być wśród pierwszych, którzy wprowadzają nowe technologie w Estonii” – powiedział Tõnu Liik z Tallink.
Testy technologii 5G realizowane w porcie w Tallinie odbywają się w partnerstwie pomiędzy firmami Telia, Tallink, Ericsson oraz Intel.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin