WARSZAWA: 03:34 | LONDYN 01:34 | NEW YORK 20:34 | TOKIO 10:34

Tallink zajmie się budową sieci Burger King w krajach bałtyckich

Dodano: 09 paź 2019, 7:31

Grupa Tallink zajmie się rozwojem popularnej marki Burger King w krajach bałtyckich. To jeden z nielicznych obszarów w Europie, gdzie nie funkcjonują jeszcze restauracje tej kultowej sieci. Teraz ma się to zmienić. I to właśnie za sprawą estońskiego armatora.
Popularny przewoźnik promowy zawarł właśnie umowę, na mocy której będzie odpowiedzialny za rozwój sieci lokali Burger King na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Dzięki nabyciu praw do rozwoju sieci, pierwsza restauracja zostanie otwarta jeszcze tej zimy w Tallinnie. W pierwszej połowie 2020 r. lokale tej marki pojawią się również na Litwie oraz Łotwie. Każda zawierana z franczyzobiorcami umowa będzie obowiązywać przez 20 lat. Grupa Tallink spodziewa się, że porozumienie osiągnięte z globalnym gigantem przyczyni się do utworzenia w krajach bałtyckich ok. 800 nowych miejsc pracy.
Współpraca z siecią Buger King nie jest dla grupy Tallink niczym nowym. Kilka lat temu armator został pionierem, otwierając na pokładzie promu Star pierwszy na świecie pływający lokal pod szyldem Burger King.
„Tallink napisał historię 2016 r., kiedy przyczynił się do otwarcia pierwszej restauracji na pokładzie statku. Teraz tworzymy historię jeszcze raz, sprowadzając popularnego Whoppera, jak i resztę popularnych produktów Burger Kinga – tym razem już na ląd – dla mieszkańców Estonii, Łotwy i Litwy” – powiedział Paavo Nõgene, szef grupy Tallink.
Burger King to założona w 1954 r. sieć, która obecnie posiada 14 tysięcy lokali na całym świecie. Każdego dnia z jej oferty korzysta 11 milionów klientów. Tallink jest zaś jednym z wiodących przewoźników promowych na Bałtyku. W ubiegłym roku z jego oferty skorzystało blisko 10 milionów pasażerów. Statki operatora obsługują połączenia pomiędzy Estonią, Finlandią, Łotwą i Szwecją

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin