WARSZAWA: 00:05 | LONDYN 22:05 | NEW YORK 17:05 | TOKIO 07:05

Targi morskie Baltexpo 2017 dobiegły końca- do zobaczenia za dwa lata

Dodano: 13 wrz 2017, 20:03

Przez trzy dni od 11 do 13 września Gdańsk był stolicą gospodarki morskiej. W gościnnej stolicy Pomorza ponad 280 podmiotów prezentowało osiągnięcia w branży, która od lat jest wizytówką naszej gospodarki. Targi otworzył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.
Obok firm, które od wielu lat prezentują się na targach pojawiły się również takie, które prezentowały się w Gdańsku po raz pierwszy. Do takich przedsiębiorstw należy szczecińska firma Partner-Ship, specjalizująca się w obróbce metali, czy krakowska Logistech, zajmująca się dystrybucją włoskich elektrycznych żurawi samojezdnych.
– Dotychczas bywaliśmy na imprezach targowych jako goście. W tym roku zdecydowaliśmy się zaprezentować naszą ofertę na własnym stoisku na targach Baltexpo i już wiemy, że była to bardzo dobra decyzja. Były ciekawe rozmowy, spotkania z przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm, uczestniczyliśmy w konferencjach i seminariach. Co ważne, nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów, które z pewnością będą procentować w przyszłości – powiedział właściciel firmy Partner-Ship Krzysztof Ozygała.

– Na Baltexpo jesteśmy pierwszy raz i mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z zainteresowaniem – powiedział Kazimierz Stec z firmy Logistech.
Bardzo ciekawe były towarzyszące targom seminaria i konferencje. Wiele informacji zaprezentowanych podczas tych spotkań pojawiło się po raz pierwszy.
Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej. Targi organizowane są co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.
Za dwa lata czeka nas 20. jubileuszowa edycja Baltexpo. Redakcja www.infomare.pl oczywiście będzie obecna na targach i będzie na bieżąco relacjonować ich przebieg.Fot. Wojciech Sobecki