WARSZAWA: 22:37 | LONDYN 20:37 | NEW YORK 15:37 | TOKIO 05:37

Targi SMM: jesteśmy w Hamburgu

Dodano: 05 wrz 2016, 8:56

Jutro (6 września) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu.
Już 1 września, a więc pięć dni przed oficjalnym rozpoczęciem targów przed głównym wejściem do hal wystawienniczych pojawiła się wielka śruba okrętowa- symbol targów SMM. Ten symbol, albo jak niektórzy mówią, gadżet targowy, waży prawie 50 ton i ma ponad 8 metrów średnicy.
W tegorocznych targach na 90 000 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje się ponad 2100 wystawców z 67 krajów. W tym roku po raz pierwszy wystawa targowa zostanie powiększona o nową halę, tematycznie związaną z LNG. Tzw. „green shipping” czyli „zielona”, przyjazna środowisku żegluga będzie szeroko reprezentowana podczas tegorocznych targów w Hamburgu.
Nasza redakcja będzie obecna na targach i będziemy starali się przekazywać informacje z tego bardzo ważnego dla całej europejskiej branży morskiej spotkania. Szczególne miejsce chcemy poświęcić polskim firmom uczestniczącym w SMM, choć oczywiście kontekst tematyczny naszych relacji będzie znacznie szerszy. Port Hamburg 2 małe
Fot. Wojciech Sobecki