WARSZAWA: 18:05 | LONDYN 16:05 | NEW YORK 11:05 | TOKIO 01:05

Terminal promowy w Świnoujściu – postęp prac modernizacyjnych

Dodano: 19 paź 2021, 23:01

Postępują roboty budowlane na terminalu promowym w Świnoujściu. Terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego. Inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

terminal

DCIM100MEDIADJI_0239.JPG

Terminal od dwóch lat systematycznie zmienia swój kształt. Nie ma już śladu po dawnych magazynach, rampie przeładunkowej, czy wyposażeniu nabrzeży nr 5 i 6. Usunięto również nawierzchnię i podbudowę wcześniejszych parkingów i umocnienia dna na długości 300 m.
Osadzono w grunt 1050 metalowych pali pod konstrukcję nowego nabrzeża. Wykonano łoże rampy przeładunkowej oraz podstawę pod konstrukcję wsporczą estakady. Została zamontowana konstrukcja stalowa estakady nad dworcem kolejowym w Świnoujściu, obecnie trwają prace wyposażeniowe. Pojawił się też plac postojowy dla 170 samochodów ciężarowych i plac związany z obsługą ładunków intermodalnych.
Obecnie trwają roboty polegające na wykonaniu płyty nabrzeża. Prowadzone są prace związane z postępem robót drogowych, układu torów kolejowych, montażu nowej, większej rampy przeładunkowej. Trwają także roboty czerpalne przy nowym nabrzeżu oraz prace elektroenergetyczne i teletechniczne. Jeszcze w tym roku planuje się osadzenie rękawa pasażerskiego.

DCIM100MEDIADJI_0232.JPG

W ramach inwestycji ZMPSiŚ zakupuje także specjalistyczny sprzęt: wozy kontenerowe, ciągniki siodłowe, tablety przemysłowe, radiotelefony i platformy kontenerowe wraz z akcesoriami.
Inwestycja powinna zakończyć się w przyszłym roku. W ramach projektu stanowiska promowe nr 5 i 6 są łączone w jedno. Dzięki temu powstanie jedna linia cumownicza o długości 294 m. Koszt inwestycji to 185 milionów złotych. Projekt ma wsparcie z funduszy unijnego instrumentu finansowego CEF Łącząc Europę.

DCIM100MEDIADJI_0188.JPG

DCIM100MEDIADJI_0170.JPG

Źródło: ZMPSiŚ SA

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin