WARSZAWA: 01:58 | LONDYN 23:58 | NEW YORK 18:58 | TOKIO 08:58

THE WORLD – pływający apartamentowiec zacumował w Szczecinie (zdjęcia)

Dodano: 14 lip 2023, 20:03

W szczecińskim porcie zacumował pływający apartamentowiec „The World” statek pozostanie w Szczecinie do niedzieli. Jednostka ma 196 metrów długości 29.8 m szerokości, zanurzenie 7 m i pływa pod banderą Wysp Bahama (IMO: 9219331). „The World” to niezwykły statek ponieważ zamiast tradycyjnych kabin pasażerski na jego pokładzie znajduje się 165 apartamentów, których właściciele podróżują po świecie. Właścicielami apartamentów są zamożni miłośnicy morskich podróży. Potencjalni nabywcy są weryfikowani przez specjalną komisję i dopiero wówczas można można stać się członkiem statkowej społeczności. Najtańsze apartamenty kosztują kilka milionów dolarów, najdroższe kilkanaście milionów. O wygodę 150-200 mieszkańców (tyle osób najczęściej pływa na statku) dba 250-osobowa załoga.

Na pokładzie oprócz restauracji, miejsc wypoczynku i barów jest basen, kort tenisowy, centrum spa, klub fitness, kino i biblioteka. Oprócz tradycyjnych rejsów organizowane są wycieczki do trudno dostępnych zakątków świata takich jak Antarktyda czy Grenlandia. W obecnym rejsie bierze udział prawie 500 pasażerów.
To druga wizyta pływającego apartamentowca w Szczecinie, wcześniej statek gościł w stolicy Pomorza Zachodniego w 2007 roku podczas finałów regat The Tall Ship’s Races.
Na zdjęciach „The World” na torze wodnym w Szczecinie.

The World

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin