WARSZAWA: 11:37 | LONDYN 09:37 | NEW YORK 04:37 | TOKIO 18:37

Tor wodny Łaby zostanie zmodernizowany dla potrzeb portu w Hamburgu

Dodano: 14 lut 2017, 7:34

Jak informuje portal www.rynekinfrastruktury.pl – Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku swoją dzisiejszą decyzją wyraźnie podkreślił konieczność korekty kanału nawigacyjnego – mówi Jens Meier CEO Hamburg Port Authority komentując orzeczenie Federalnego Sądu Administracyjnego w sprawie pogłębienia toru wodnego dolnej i zewnętrznej Łaby.
Łaba ważna dla Hamburga
– Korekty nawigacyjne zostaną zrealizowane, teraz jest to kwestia wydłużenia procesu. Koncentrujemy się na sprawach możliwych fluktuacji zasolenia Łaby i ocenie oddziaływania na siedliska przyrodnicze. Wymogi dodatkowych obszarów kompensacyjnych będą także wzięte pod uwagę w procesie planowania – komentował Jens Meier. – Odpowiedzialny zespół projektowy będzie pracować na pełnych obrotach, ale jest zbyt wcześnie by określić niezbędne ramy czasowe – dodał.
W dzisiejszym orzeczeniu Federalny Sąd Administracyjny jasno oświadczył, że cała procedura planowania nie ma braków i obiekcje organizacji ekologicznych dotyczące inżynierii wodnej nie mogą zostać podtrzymane. Ponadto Europejska Ramowa Dyrektywa Wodna jest przestrzegana. Jedynie ochrona gatunku roślinnego, kropidła wodnego, oraz obszary substytucyjne muszą zostać poprawione zanim przedsięwzięcie może być realizowane.
– To sprawia, że jasne staje się, iż korekta nastąpi, jednak żałujemy dalszego straconego czasu w realizacji przedsięwzięcia. Istotne jest, że dla żeglugi na Łabie i operacji w porcie Hamburg nic się nie zmienia. Jak dotąd byliśmy w stanie obsługiwać największe statki kontenerowe i tak będzie również w przyszłości. Nie będzie pogorszenia – mówi Ingo Egloff, członek zarządu Port of Hamburg Marketing.
Więcej na http://www.rynekinfrastruktury.pl
170211porthamburg.jpg_590-400

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin