WARSZAWA: 22:10 | LONDYN 20:10 | NEW YORK 15:10 | TOKIO 05:10

TransContainer uruchamia regularne usługi multimodalne z Korei do Polski przez Daleki Wschód

Dodano: 09 lis 2021, 9:42

PJSC TransContainer z Grupy Delo wraz z koreańską firmą Pantos Logistics oraz polską firmą PKP LHS uruchomiły regularną usługę multimodalnego przewozu ładunków w kontenerach z Republiki Korei do Polski przez rosyjski Daleki Wschód i Ukrainę informuje TransContainer w komunikacie prasowym.
W ramach pierwszej wysyłki 60 kontenerów załadowanych elektroniką, częściami samochodowymi i towarami konsumpcyjnymi zostało wysłanych z Busan do stacji Sławków w Polsce. Ładunek przybył z Korei drogą morską, a 3 listopada 2021 r. został wysłany pociągiem ekspresowym z Nachodki do punktu docelowego koleją transsyberyjską. Pociąg przejedzie przez przejście graniczne Suzemka-Zernovo, przejedzie przez terytorium Ukrainy i dotrze do Polski przez przejście graniczne w Hrubieszowie. Transport koleją zajmie 15 dni. W przyszłości składy całopociągowe będą kursowały na tej trasie co tydzień.
TransContainer zapewnia swoje kontenery na całej trasie i organizuje transport kolejowy z rosyjskiego Dalekiego Wschodu do granicy z Polską, Pantos Logistics zapewnia transport samochodowy na terenie Republiki Korei, transport morski i dostawę na ostatnią milę w Europie, a PKP LHS organizuje przewóz ładunków koleją na terenie Polski.

TransContainer

„Transport kolejowy w ramach naszej nowej usługi realizowany jest na najdłuższej trasie szerokotorowej na świecie: w sumie pociąg przejeżdża ponad 11 tysięcy kilometrów. Transport jednotorowy pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania przeładunku na trasie aż do granicy z krajem docelowym”, powiedział Vladimir Khlutkov, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Azji i Pacyfiku w PJSC TransContainer.
W kontekście obciążenia białoruskich przejść granicznych TransContainer dywersyfikuje trasy dostaw do Europy. Nowa trasa dołączyła do uruchomionej we wrześniu regularnej obsługi multimodalnej z krajów regionu Azji i Pacyfiku do Europy przez port Kaliningrad.

PJSC „TransContainer” to rosyjski intermodalny operator kontenerowy, który zarządza największą flotą kontenerów i platform w Rosji.