WARSZAWA: 12:06 | LONDYN 10:06 | NEW YORK 05:06 | TOKIO 19:06

Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez MARKOS

Dodano: 06 lip 2022, 7:15

O sile i dynamice produkcji mieszczącej się w Głobinie firmy MARKOS najlepiej świadczy fakt, że mury zakładu opuścił właśnie tysięczny egzemplarz łodzi produkowanej dla fińskiej marki Axopar! W ciągu ostatnich trzech lat kooperacja obydwu firm zaowocowała nasyceniem światowego rynku łodzi motorowych o luksusowe modele stanowiące synonim perfekcji, staranności wykończenia i komfortu.
Tysięczna łódź produkowana w Głobinie na zlecenie skandynawskiego giganta to Axopar – 37. Finał trwającego kilka tygodni procesu realizacji tego modelu świętowano z udziałem władz i pracowników MARKOS oraz Dyrektora Produkcji Axopar Franza Zeisera.
– Naszym ogromnym sukcesem i wielkim szczęściem było znalezienie firmy MARKOS jako partnera w realizacji ambitnej wizji rozwoju i dostarczenia na rynek produktów o najwyższych standardach i jakości. Z tego miejsca bije niesamowita energia, wielki profesjonalizm oraz atmosfera sprzyjająca nieustannemu rozwojowi – stwierdził szef produkcji Axopar.
Historia współpracy MARKOS i skandynawskiego giganta branży motorowodnej sięga 2019 roku. Podczas organizowanych w Dusseldorfie branżowych targów doszło do spotkania obydwu stron, które od razu znalazły pole do współpracy. Formalne zawarcie umowy miało miejsce pod koniec roku, a już w styczniu Finowie otrzymali pierwsze egzemplarze wyprodukowanych w Głobinie łodzi.
– Pierwsze zamówienie dotyczyło realizacji bardziej kompaktowych, ale równie luksusowych egzemplarzy Axopar – 28 w wersji Cabin. Zaledwie dziesięć sztuk, które obejmowało zamówienie, wystarczyło, by nasi kontrahenci przekonali się o profesjonalizmie, jaki charakteryzuje naszą firmę. Dalsza współpraca rozwijała się właściwie z każdym kolejnym spotkaniem czy rozmową – przytacza Piotr Chomontek, Dyrektor Techniczno – Handlowy MARKOS.

Aktualnie w ramach szeroko zakrojonej kooperacji głobińska stocznia produkuje aż cztery modele łodzi pod szyldem Axopar. Obok jubileuszowego modelu AX-37, są to: AX-25, AX-28, Shadow 500 (AX-28). Na tym jednak współpraca obydwu stron się nie kończy.
– Cały czas szukamy kolejnych możliwości rozwoju i poszerzenia zakresu współpracy. Obydwie strony widzą wzajemne zrozumienie oraz zainteresowanie, jakie towarzyszy produktom, które wspólnie realizujemy. Chcemy, by obydwie marki rosły w siłę i jeszcze mocniej zaznaczyły swoją pozycję na rynku. Ten jubileuszowy moment to przede wszystkim ukoronowanie wyjątkowej pracy całego zespołu MARKOS, który po raz kolejny udowodnił swoją siłę i potencjał. To nasz wspólny sukces, nasza wspólna radość – podkreśla Cezary Koseski, prezes MARKOS.
W czasie tegorocznej edycji Cannes Boat Show 2022 turyści oraz dealerzy będą świadkami premiery Axopar 45, której pierwsze egzemplarze właśnie produkowane są w MARKOS. W niedalekiej przyszłości ruszy również budowa ekskluzywnego modelu SHADOW 300 albo AX45 . W ten sposób obydwie firmy jeszcze odważniej chcą wejść na rynek łodzi klasy premium plus.
MARKOS to obecnie jeden z największych zakładów na Pomorzu Środkowym i jeden z największych pracodawców. Obecna na uroczystości Wójt gminy Słupsk podkreślała kapitał, jaki dla rozwoju całego regionu, wynika z obecności tak dynamicznie rozwijającej się firmy.

– Firma jest silnym punktem naszego regionu, zarówno pod względem gospodarczym, ekonomicznym, jak również promocyjnym. Swoimi działaniami i realizacjami niezwykłych projektów zwracacie uwagę całego kraju właśnie na gminę Słupsk, która dumna jest z tego, że funkcjonujecie państwo akurat u nas – zaznaczała Barbara Dykier.
Firma MARKOS została założona w 1991 roku. Dziś jest czołowym producentem kompozytów wzmocnionych włóknem szklanym i jednym z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin