WARSZAWA: 12:25 | LONDYN 10:25 | NEW YORK 05:25 | TOKIO 19:25

Uruchomienie największego na świecie promu elektrycznego przesunięte

Dodano: 20 cze 2017, 21:43

Pasażerowie oraz kierowcy będą musieli zaczekać chwilę dłużej, zanim rozgoszczą się na pierwszym w pełni elektrycznym promie HH-Ferries. Firma poinformowała, że inauguracja pierwszego z promów, które przeszły konwersję na zasilanie elektryczne, została przesunięta.
Zgodnie z pierwotnymi planami pierwszy z promów – Tycho Brahe – który został objęty rewolucyjnymi zmianami, miał zacząć obsługiwać połączenia na trasie Helsingborg-Helsingör już 20 czerwca. Operator ogłosił jednak, że termin ten nie zostanie dotrzymany.
„Instalacje wykonane w bardzo złożonych systemach ładowania, w jakie został wyposażony prom, nie są jeszcze w pełni funkcjonalne” – wyjaśniła firma w specjalnym oświadczeniu. „W związku z tym zdecydowaliśmy się na zawieszenie wdrożenia tej jednostki, aż warunki techniczne zostaną spełnione, a statek będzie posiadał wszystkie stosowane certyfikacje”.
Oczywiście opóźnienie te nic nie zmieniają. Operacje na trasie Helsingborg-Helsingör realizowane będą dalej w taki sposób, aby pasażerowie i kierowcy nie odczuwali żadnych niedogodności. Uruchomienie promów Tycho Brahe i Aurora pozostaje tylko kwestią czasu, co oznacza, że wcześniej czy później i tak staną się one oficjalnie największymi na świecie promami elektrycznymi. Armator nie zdecydował się na razie na podanie oficjalnego terminu. Wyraził jednak nadzieję, że stanie się to jeszcze w trakcie rozpoczynającego się sezonu letniego.
Obecnie prom Tycho Brahe znajduje się w stoczni w Landskronie, gdzie prowadzone są ostanie prace instalacyjne. Do tych samych zakładów trafi wkrótce Aurora.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin