WARSZAWA: 07:45 | LONDYN 05:45 | NEW YORK 00:45 | TOKIO 14:45

Ustka. Rybacy przeciw regulacjom UE znoszącym okres ochronny dorsza

Dodano: 26 lip 2016, 14:31

W Ustce odbyła się 26.07.br. konferencja, zorganizowana przez środowiska rybackie zaniepokojone nowymi regulacjami Unii Europejskiej, znoszącymi okres ochronny dorsza. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaproszeni przez rybaków.
Rybacy alarmują, że już teraz stan populacji dorsza w Bałtyku jest katastrofalny. Apelują do resortu o kontynuację działań zmierzających do zmiany tak niekorzystnej dyrektywy unijnej.
W ubiegły piątek Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wystosował do Carmenu Velli, komisarza ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej, pismo alarmujące o zagrożeniu dla populacji dorsza w Bałtyku, jakie spowoduje nowa dyrektywa.
Przypomnijmy, o katastrofalnej sytuacji populacji tej ryby w Bałtyku szef resortu rozmawiał z komisarzem Vellą podczas bezpośredniego spotkania w Warszawie, w lutym tego roku. Od tego czasu MGMiŻŚ wielokrotnie informowało Komisję Europejską o tej sytuacji.
Ustka_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin