WARSZAWA: 01:21 | LONDYN 23:21 | NEW YORK 18:21 | TOKIO 08:21

Ustka. Zespół i rybacy o sprawach rybołówstwa

Dodano: 14 maj 2016, 22:56

W minioną środę i czwartek, w Ustce odbyło się trzecie posiedzenie Zespołu Doradczego do spraw Rybołówstwa Bałtyckiego. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zespołu, przedstawiciele sektora rybackiego i przetwórczego oraz administracji rybackiej (Departament Rybołówstwa oraz OIRM).
Głównym tematem rozmów były rozwiązania zawarte w projektowanym rozporządzeniu: w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach Priorytetu 1. Promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy, zawartego w programie operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Poruszono również kwestie założeń do nowego podziału ogólnych kwot połowowych.
W trakcie dyskusji rybacy i przedstawiciele branży przetwórczej zgłosili wiele istotnych uwag, które zostaną szczegółowo przeanalizowane przez Departament Rybołówstwa i w możliwy sposób uwzględnione w projektowanych przepisach.
Zespół zwrócił się z apelem do uczestników spotkania, aby rozpowszechniali jak najszerzej wśród rybaków zasady dotyczące trwałego zaprzestania działalności połowowej w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze”.
Uczestnicy spotkania ustalili, iż do 30 maja br. zebrane zostaną wstępne deklaracje od właścicieli statków rybackich, którzy planują wziąć udział w trwałym zaprzestaniu działalności połowowej – tzw. złomowaniu. Deklaracje te zostaną przekazane do Departamentu Rybołówstwa.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin