WARSZAWA: 18:54 | LONDYN 16:54 | NEW YORK 11:54 | TOKIO 01:54

Vaasaborg i Vancouverborg – bliźniacze jednostki w Szczecinie

Dodano: 16 mar 2015, 15:31

Na remont do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trafiły dwa bliźniacze masowce Vaasaborg i Vancouverborg, należące do holenderskiego armatora Royal Wagenborg.
Vaasaborg przejdzie w Szczecinie dwutygodniowy remont dokowy. Zakres prac na statku obejmuje prace dokowe, konserwacyjno-malarskie na kadłubie i w ładowniach, remont pokryw lukowych, remont urządzeń i systemów statku oraz naprawy kadłubowe. Druga jednostka – Vancouverborg przejdzie remont na wodzie, bez konieczności dokowania. W przypadku tej jednostki jest to remont awaryjny i został zaplanowany na kilka dni. Jego zakres jest mniejszy w porównaniu do remontu jednostki Vaasaborg i obejmuje drobne prace kadłubowe w rejonie zbiornika paliwowego, przegląd silnika oraz wymianę speedlogu. Obie jednostki mają ponad 132 m długości i ponad 15 m szerokości i posiadają wysoką klasę lodową IA.
Jest to kolejny przypadek, kiedy MSR Gryfia remontuje jednocześnie bliźniacze jednostki należące do jednego armatora, np. w sierpniu 2014 r. doki w Szczecinie zajęte były przez trzy samochodowce należące do K Line – SCHELDE HIGHWAY, ISAR HIGHWAY i EMS HIGHWAY.
Royal Wagenborg to holenderska firma zarządzająca flotą ponad 180 statków różnego typu. Firma oferuje rozwiązania w zakresie transportu morskiego na skalę światową. Flotę Royal Wagenborg tworzą nowoczesne i przyjazne środowisku statki, których średni wiek wynosi 6-7 lat, co sprawia, że jest to jedna z najmłodszych flot na świecie.
vaasaborg-1