WARSZAWA: 02:03 | LONDYN 00:03 | NEW YORK 19:03 | TOKIO 09:03

W Bilfinger Mars Offshore zakończyły się staże zawodowe uczestników projektu „Od stażysty do specjalisty”. Podpisano pierwsze umowy o pracę

Dodano: 04 lis 2015, 16:55

Pod koniec października ostatni uczestnik projektu zakończył staż. 114 osób, które wzięły udział w szkoleniach i stażach, przyjęły oferty zatrudnienia w fabryce Bilfinger Mars Offshore. Część z nich już podjęła pracę, pozostali podpiszą umowy w listopadzie. Mają pełne szanse, że zostaną w spółce na stałe.
Do udziału w projekcie realizowanym przez firmę Najda Consulting we współpracy z Bilfinger Mars Offshore wybrano 180 osób.
Zgodnie z założeniami zatrudnienie w spółce miało znaleźć 60% z nich. Nie dość, że wskaźnik ten został osiągnięty, to jeszcze oferty pracy złożono większej liczbie uczestników projektu. To osoby, które ukończyły szkolenia i staże z bardzo dobrymi wynikami, zaangażowane, szybko zdobywające nowe umiejętności i dobrze rokujące na przyszłość. Przedstawiciele spółki są zadowoleni z wyników realizacji projektu – Przede wszystkim chcieliśmy dać możliwość zdobycia zawodu młodym ludziom bez kwalifikacji, którzy do tej pory byli nieaktywni zawodowo. Daliśmy im szansę na wyszkolenie się w takim zawodzie, jaki z proponowanych przez BMO sobie wybrali i do jakiego się nadają. Młodzi bezrobotni na szczecińskim rynku pracy zdobyli zawód i pracę – mówi Mieczysław Matej, dyrektor techniczno-produkcyjny w Bilfinger Mars Offshore, który nadzorował postępy stażystów.
Projekt zakładał przygotowanie jego uczestników do wykonywania pracy w 12 zawodach. W zespole pracowników BMO pozyskanych w wyniku projektu znajdą się m.in. osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu: operatorzy suwnic oraz transporterów SPMT. Pozostali to spawacze czy monterzy, którzy nabierają wciąż doświadczenia przy osobach bardziej wykwalifikowanych, pogłębiają swoją wiedzę i uczą się kolejnych umiejętności.
Najwięcej osób – ponad 40 – pracuje w zawodzie spawaczy, dalej: monterów konstrukcji stalowych, szlifierzy i ślusarzy. Wśród osób przyjętych jest 5 kobiet (3 po szkoleniu na spawacza, jedna na operatora CNC i jedna na operatora samojezdnych podestów).
Uczestnicy projektu byli weryfikowani m.in. pod względem zdrowotnym – wszyscy pracownicy produkcyjni muszą mieć zaświadczenie lekarskie o możliwości pracy na wysokości. Odbywali także rozmowy z doradcami zawodowymi, którzy sprawdzili ich predyspozycje psychotechniczne. Każdy stażysta był oceniany przez swoich opiekunów i przełożonych – w trakcie pracy oraz podsumowująco na koniec stażu. Ocena ich pracy była podstawą do złożenia oferty zatrudnienia.
DSC06820