WARSZAWA: 23:45 | LONDYN 21:45 | NEW YORK 16:45 | TOKIO 06:45

W Brukseli na SeafoodExpo Global

Dodano: 25 kw. 2018, 9:01

W dniach 24-26 kwietnia Bruksela jest po raz kolejny międzynarodową stolicą szeroko pojętego przetwórstwa rybnego. Ruszają targi SeafoodExpo Global – wydarzenie skupiające przetwórców związanych z globalnym rynkiem ryb i owoców morza. Ekspozycje odwiedza ponad 26 000 kupujących, dostawców oraz innych specjalistów ds. szeroko pojętego rynku rybołówstwa z ponad 140 krajów.
Targi organizowane od 24 lat w Brukseli, to dla polskich i światowych producentów rybnych najbardziej prestiżowa impreza, pozwalająca na szeroką promocję polskich produktów wśród kupujących, dostawców oraz przedstawicieli branży przetwórstwa. Co roku na targach prezentuje się około 1700 wystawców z ponad 140 krajów z całego świata.
W trakcie wydarzenia uczestnicy mają możliwość pozyskania źródeł nowych produktów, nawiązania kontaktów z profesjonalistami z branży, odbywają spotkania z dostawcami. Jest to jedyne miejsce, w którym spotyka się globalny przemysł rybny.
Po raz drugi w historii targów, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prezentuje stoisko narodowe. Na miejscu wyróżnione są produkty naszych rodzimych producentów i przetwórców. W tym roku ekspozycja charakteryzuje się dużą powierzchnią oraz reprezentacyjnym stylem. Podczas targów wystawcy mają możliwość promowania polskich produktów najwyższej jakości, które są cenione na całym świecie.
Polski rynek przetwórstwa rybnego
Sektor przetwórstwa ryb w Polsce zaczął dynamicznie rozwijać się od momentu przystąpienia do UE w 2004 r. Od tego czasu obroty firm wzrosły ponad czterokrotnie. Obecnie w polskiej branży przetwórczej działa około 260 firm zatrudniających nieco ponad 18 000 osób, z czego ponad połowa pracuje w firmach zatrudniających powyżej 250 osób. Pomimo, że przemysł jest zdominowany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, 53% wielkości produkcji można przypisać dużym przedsiębiorstwom.
Dorsz, śledź i łosoś są najczęściej esportowanymi gatunkami w Polsce. Niemcy są ich głównym odbiorcą, który pochłania połowę całkowitej wartości eksportu. Francja, Wielka Brytania, Dania i Włochy to pozostałe rynki, charakteryzujące się dużą wartością rodzimego eksportu. Sektor produkcji ryb w Polsce przez lata gromadził doświadczenie w zakresie przetwórstwa, rozwijały się takż globalne sieci dostawców i klientów.

MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-12-02

1 EUR - 4,6850 1 USD - 4,4492
1 CHF - 4,7576 1 GBP - 5,4610

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin