WARSZAWA: 03:38 | LONDYN 01:38 | NEW YORK 20:38 | TOKIO 10:38

W Elektromontażu Północ Gdynia powstaną platformy na bałtycką farmę Arkona

Dodano: 05 sie 2016, 9:35

Energomontaż-Północ Gdynia dostarczy 30 platform zewnętrznych na morską farmę wiatrową Arkona, która powstanie na Bałtyku. W Gdyni ruszyła produkcja konstrukcji zamówionych przez Bladt Industries.
W ramach zlecenia EPG wykona konstrukcje o łącznej wadze 720 ton – pojedyncza platforma będzie ważyć około 24 t. Energomontaż miał już okazję wykonywać podobne konstrukcje platform zewnętrznych na farmy Baltic 2, Butendiek oraz Gwynt y Môr, jednak tym razem konstrukcje będą dużo cięższe niż platformy wykonane w latach poprzednich. Produkcja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.
Farma Arkona będzie zlokalizowana na Bałtyku, około 25 km na północ od wyspy Rugia. Uruchomienie platformy planowane jest na rok 2019. Energia wytwarzana przez wiatraki z farmy Arkona zaspokoi potrzeby energetyczne 400 000 gospodarstw domowych.
Energomontaż-Północ Gdynia już wielokrotnie dostarczał konstrukcje przeznaczone na morskie farmy wiatrowe (spółka uczestniczyła w projektach takich jak: London Array, Rodstand, Walney, Gwynt y Mor, Baltic 2 i Butendiek). Doświadczenie spółki w tej dziedzinie może zostać z powodzeniem wykorzystane w przyszłości, zwłaszcza w kontekście prognozowanego dalszego wzrostu branży morskiej energetyki wiatrowej.
aaa