WARSZAWA: 12:22 | LONDYN 10:22 | NEW YORK 05:22 | TOKIO 19:22

W Finlandii w stoczni Meyer Turku rozpoczęły się prace wyposażeniowe „urodzinowej” jednostki „Carnival Celebration”

Dodano: 13 lut 2022, 22:37

Nowoczesny wycieczkowiec „Carnival Celebration” budowany jest dla firmy Carnival Cruise Lines. Nazwa „Carnival Celebration” absolutnie nie jest przypadkowa, bowiem statek powstaje jako „urodzinowy prezent” na 50. urodziny Carnival Cruise Lines.
-Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zbudować ten piękny statek dla Carnival Cruise Lines. Pod koniec lata Celebration będzie gotowa do prób morskich, a następnie do dostawy późną jesienią -powiedział dyrektor generalny Meyer Turku, Tim Meyer.
„Carnival Celebration” to drugi statek klasy Excel zbudowany w Meyer Turku dla Carnival Cruise Lines. Pierwsza jednostka „Mardi Gras” już pływa, jej portem macierzystym jest Port Canaveral na Florydzie. Na jednostkach wielką atrakcją są kolejki górskie. W centrum statku znajduje się duże, otwarte atrium, dające pasażerom możliwość podziwiania pięknych widoków na morze podczas rejsu. W nowym projekcie, trzy z sześciu odrębnych stref wewnątrz statku zostały zaprojektowane specjalnie dla „Carnival Celebration”.
Nowy wycieczkowiec wejdzie do eksploatacji w listopadzie 2022 roku. W pierwszą transatlantycką podróż wyruszy z Southampton.

Carnival Celebration

Meyer Turku