WARSZAWA: 09:12 | LONDYN 07:12 | NEW YORK 02:12 | TOKIO 16:12

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Morski

Dodano: 10 lis 2016, 11:49

W 2017 roku wystartuje unikalny program wsparcia startupów z branży transportu morskiego. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wraz z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego oraz Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER dnia 25 listopada podpiszą trójstronne porozumienie, które rozpocznie podjęcie działań zmierzających do utworzenia Inkubatora Morskiego. Przedsięwzięcie będzie miało na celu wspieranie młodych firmy głównie z szeroko rozumianej branży morskiej i portowo-logistycznej.
Firmy biorące udział w inkubacji otrzymają wsparcie konkretnych mentorów, dopasowane do ich potrzeb. Ponadto uczestnicy dostaną dostęp do dedykowanej Inkubatorowi Morskiemu przestrzeni w Gdańsku gdzie młode firmy będą mogły skorzystać z pomieszczeń biurowych i coworkingu.
W piątek, 25 listopada odbędzie się oficjalna inauguracja prac nad koncepcją utworzenia inkubatora dla firm z branży portowo-logistycznej. Docelowo będzie to pierwszy polski program akceleracyjny opracowany wyłącznie dla projektów z rozwijającej się intensywnie branży morskiej. Z tej okazji w dniach 23-25 listopada odbędzie się Maritime Startup, w którym to wydarzeniu wezmą udział startupy zajmujące się rozwiązaniami z branży morskiej i portowo-logistycznej. Będą oni uczestniczyć w warsztatach, które zakończy prezentacja ich projektów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mare Straetmans – Dyrektor Zarządzający akceleratora „PortXL” z Rotterdamu, który jest największym w Europie programem wdrażającym około-portowe rozwiązania. Mare Straetmans przyjedzie do Polski, aby poznać polski potencjał startupowy.
Zwieńczeniem Maritime Startup będzie oficjalna inauguracja prac połączona z prezentacją koncepcji inkubatora morskiego, która odbędzie się 25 listopada o godz. 13.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
STARTER prowadzi rekrutację młodych firm, które chciałyby zaprezentować swój projekt podczas wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.maritimestartup.pl do 18 listopada 2016 r.
start-loga