WARSZAWA: 02:06 | LONDYN 00:06 | NEW YORK 19:06 | TOKIO 09:06

W Gryfii trwa remont dwóch samochodowców

Dodano: 08 sie 2016, 8:03

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwają prace na dwóch samochodowcach KESS – Isar Highway i Weser Highway. Statki przypłynęły do stoczni na początku sierpnia. Isar Highway został zadokowany w doku nr 3, natomiast Weser Highway trafił na ponton P1. Obecnie na jednostkach prowadzone są prace związane z przeglądem układu napędowego w zakresie demontażu i inspekcji linii wałów i śrub okrętowych. Trwa także przegląd układu sterowego poszerzony o demontaże dwóch płetw i trzonów sterowych. Standardowo także wykonywane są prace związane z konserwacją kadłuba oraz liczne prace rurarskie i maszynowe w zakresie wymiany rurociągów oraz remontu pomp.
Isar Highway został wybudowany w 2000 roku, zaprojektowany specjalnie do żeglugi w małych portach. Statek wyposażony jest w silny ster strumieniowy, który zapewnia mu wysoką manewrowość w wąskich miejscach. Weser Highway został zbudowany w roku 1994 r,charakteryzuje się podobnymi parametrami technicznymi jak Isar Highway. każdy ze statków ma prawie 100 m długości i 20,6 m szerokości.
KESS jest jednym ze stałych klientów MSR Gryfia. W poprzednich latach stocznia wykonywała remonty klasowe na statkach: Schelde Highway, Isar Highway i Ems Highway. Rok temu stocznia wykonała na zlecenie tego armatora duży kontrakt – zamontowała skrubery do odsiarczania spalin na czterech samochodowcach: Elbe Highway, Thames Highway, Danube Highway i Seine Highway.
125

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin