WARSZAWA: 19:03 | LONDYN 17:03 | NEW YORK 12:03 | TOKIO 02:03

W Rejs Niepodległości z Portu Gdynia

Dodano: 21 Maj 2018, 14:16

Legendarny polski żaglowiec „Dar Młodzieży” 20 maja o godzinie 12 wypłynął z macierzystego portu w Gdyni z nabrzeża Pomorskiego, aby opłynąć świat.
Organizatorami Rejsu Niepodległości celebrującego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Inicjatywę Rejsu Niepodległości wsparł również Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
– „Dar Młodzieży” od lat związany jest z Portem Gdynia, dlatego też Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. aktywnie włączył się w organizację Rejsu Niepodległości – mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia i miasto Gdynia to żywe symbole odradzającej się Rzeczpospolitej, a Rejs Niepodległości stanowi znakomitą okazję do prezentacji bogatego dorobku gdyńskiego portu, który dysponuje nowoczesnym potencjałem gospodarczym. Przypomnę tylko, że zamierzamy w ramach strategii rozwoju Portu Gdynia do 2027 roku zainwestować w portową infrastrukturę jeden miliard złotych. Przygotowujemy się także, do realizacji strategicznego zadania, jakim jest budowa Portu Zewnętrznego- dodaje.
„Dar Młodzieży” zawita do 22 portów w 18 krajach świata, a jego istotnym przystankiem będą Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku w Panamie. W każdym z portów odbędą się wydarzenia promujące Polskę i jej niepodległość. W Rejsie Niepodległości udział weźmie prawie 1 000 młodych osób z całego kraju. Planowanych jest osiem wymian załogi. Rejs Niepodległości to wydarzenie bezpośrednio nawiązujące do historycznego rejsu „Daru Pomorza”, który opłynął kulę ziemską w latach 1934-1935.
Dla uczczenia tego szczególnego wydarzenia Akademia Morska w Gdyni przygotowała moc atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych. Trzydniowe uroczystości pożegnania „Daru Młodzieży” odbywające się pod hasłem „Żagle Wolności” były doskonałą okazją do bliższego spotkania z najpiękniejszą polską fregatą i tematyką marynistyczną. Kluczowymi elementami harmonogramu były między innymi koncert Justyny Steczkowskiej widowiskowy mapping 4D zakończony pokazem fajerwerków.Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin