WARSZAWA: 03:27 | LONDYN 01:27 | NEW YORK 20:27 | TOKIO 10:27

W stoczni Meyer Werft w Turku rozpoczęły sie prace wyposażeniowe wycieczkowca Costa Smeralda

Dodano: 17 mar 2019, 14:31

Oznacza to początek ostatniego etapu budowy jednostki jakim jest wyposażanie konstrukcji statku. Costa Smeralda będzie gotowa do przekazania armatorowi w październiku 2019 r. Będzie to pierwszy statek wycieczkowy napędzany LNG we flocie Costa.
Wykorzystanie LNG obniży emisję tlenku siarki oraz znacznie zmniejszy emisję tlenku azotu i dwutlenku węgla do atmosfery.
-Dzięki LNG nastąpił przełom w technologii paliwowej. Costa Smeralda stanowi ważną innowację na rynku międzynarodowym i ważny krok w kierunku ustanowienia nowych standardów dla całego sektora. Costa Group jest liderem na rynku w Europie i Chinach i nadal dbamy o zrównoważoną turystykę jako kluczowy element naszej wiodącej pozycji w branży- mówi Neil Palomba, prezes Costa Cruises.
Od kilku lat Meyer Turku przewodzi rewolucji LNG w budownictwie okrętowym, dostarczając już dwa statki napędzane LNG.
-Byliśmy bardzo podekscytowani mogąc zaoferować naszą wiedzę w zakresie projektowania, inżynierii i budowy statków LNG dla Costa Smeralda- mówi dyrektor generalny Meyer Turku, Jan Meyer.

Jak zapewnia armator, Costa Smeralda będzie zapierającym dech w piersiach statkiem i zabierze swoich gości na „wycieczkę po Włoszech”. Sercem nowego okrętu flagowego będzie Colosseo, trzypoziomowy obszar na środku statku. Z drugiej strony Piazza di Spagna na trzech pokładach skierowanych ku tyłowi: idealne miejsce do rozrywki gości w każdym wieku, z balkonem na świeżym powietrzu na górnym pokładzie ze szklaną podłogą, co daje wrażenie latania nad morzem. Na dziobie statku- Trastevere będzie kolejnym placem, na którym goście będą mogli odpocząć, porozmawiać i korzystać z barów, sklepów i rozrywek muzycznych, wszystko w jednym miejscu.
Statek będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także ucztą dla kubków smakowych: Costa Smeralda będzie miała jedenaście restauracji, w tym Teppanyaki, Pummid’Oro Pizzeria, rodzinną restaurację Tutti a Tavola, która będzie również oferować zajęcia rozrywkowe i Laboratorio del Gusto.

Na pokładzie Costa Smeralda będzie dziewiętnaście barów dla gości, w których można odpocząć i wypić drinka. Kolejnym niesamowitym obszarem na pokładzie jest Spa z salonem piękności, łaźnią turecką, basenem do terapii thalasso i szesnastoma gabinetami zabiegowymi. Zabawa dla wszystkich grup wiekowych będzie kontynuowana w parku wodnym ze zjeżdżalniami lub na polu multisport, na czterech basenach, w teatrze, dyskotece, kasynie, piano barze jazzowym i sali gier. Na statku znajdzie się także wydzielony obszar zabaw dla dzieci.
-Teraz, gdy kadłub jest już ukończony, następnym etapem procesu budowlanego jest ukończenie wszystkich tych atrakcji upewniając się jednocześnie, że Smeralda będzie bezpiecznym, niezawodnym i wygodnym statkiem – wyjaśnia dyrektor generalny Jan Meyer.

Costa Smeralda podstawowe informacje:

długość całkowita : 337 m
szerokość: 42 m
zanurzenie: 8.8 m
Liczba kabin pasażerskich: 2610
Liczba pasażerów: 6554
Załoga: 1646
Prędkość eksploatacyjna: 17 węzłów
Bandera: Włochy
Termin przekazania do eksploatacji: październik 2019

Fot. MeyerTurku

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin