WARSZAWA: 21:32 | LONDYN 19:32 | NEW YORK 14:32 | TOKIO 04:32

W Szczecinie powstanie ośrodek projektowania jachtów – BALTICDESIGN INSTITUTE

Dodano: 15 gru 2020, 14:57

Hanseyachts AG, jedna z największych stoczni jachtowych na świecie, posiadająca fabryki w Polsce, Niemczech i Francji, oraz jej spółka córka Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., jedna z najnowocześniejszych w Europie firm specjalizujących się w dziedzinie kompozytów dla łodzi rekreacyjnych, zlokalizowana pod Szczecinem, zakładają nowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Szczecinie – BALTICDESIGN INSTITUTE. Nowa firma będzie zatrudniać specjalistów o różnych kompetencjach, między innymi z zakresu inżynierii budowy statków, inżynierii konstrukcyjnej, projektowania jachtów i innych.
– Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy właściwego wyboru bardzo atrakcyjnego miejsca do życia i pracy, w którym wzmocnimy nasze wewnętrzne kompetencje inżynieryjne, zatrudniając wysoko wykwalifikowany i zmotywowany zespół badawczy – powiedział dr Jens Gerhardt, Dyrektor Generalny Hanseyachts AG.
Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu TTS, spodziewa się ścisłej i efektywnej współpracy pomiędzy nowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym a wszystkimi firmami działającymi w ramach Hanseyachts AG w celu tworzenia nowych produktów. Raoul Bajorat, Szef Działu Rozwoju w Hanseyachts AG, podkreśla , ścisłą integrację projektantów, inżynierów, technologów i zakładów produkcyjnych w ramach rodziny Hanseyachts AG w całej Europie, dzięki której marki odnoszą sukces.

Na lokalizację wybrano Szczecin z jego długą tradycją morską i stoczniową, ze względu na doskonałe położenie niedaleko morza, blisko portów lotniczych i zakładów produkcyjnych w Goleniowie i Greifswaldzie. Znaczenie miały również bardzo korzystna sytuacja gospodarcza w regionie oraz, co najważniejsze, dostępność wykwalifikowanych inżynierów oraz uniwersytet technologiczny z wysoko cenionym kierunkiem technicznym.
– Pomorze Zachodnie jest wspaniałym miejscem do żeglowania, ale jest także przestrzenią sprzyjającą inwestorom. Teraz będzie to region, gdzie się uprawia żeglarstwo, a także buduje i projektuje jachty. TTS w Goleniowskim Parku Przemysłowym wyrósł na jednego z najważniejszych pracodawców w Zachodniopomorskiem, ponieważ inwestor docenił możliwości oferowane przez region. Zapowiadając centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinie, Hanseyachts AG dostrzegł również potencjał innowacyjny Pomorza Zachodniego – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
– Oferta, którą budujemy konsekwentnie od wielu lat, przyciąga do Szczecina coraz bardziej zaawansowane projekty inwestycyjne. Nowoczesne biurowce, dobre uczelnie, ale też bogata oferta kulturalna sprawiają, że coraz więcej młodych osób chce pozostać w Szczecinie. Tą samą ofertę kierujemy do przyjezdnych. Zapraszamy do Szczecina – dodał Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Szczecina.
BALTICDESIGN INSTITUTE rozpocznie działalność i rekrutację w styczniu 2021 roku. W ciągu trzech lat zatrudni do 20 pracowników.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin