WARSZAWA: 08:32 | LONDYN 06:32 | NEW YORK 01:32 | TOKIO 15:32

W Szczecinie rozpoczęło się posiedzenie komitetu wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 27 kw. 2017, 19:17

W dniach 27-28 kwietnia br. w Szczecinie odbywa się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (The European Federation of Inland Ports- EFIP), do którego od września ubiegłego roku należy także Zarząd Morskich portów Szczecin i Świnoujście S.A.
EFIP istnieje od 1994 roku. Organizacja zrzesza ponad 200 portów śródlądowych z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Ukrainy. Posiada status obserwatora w Serbii. Reprezentuje interesy portów śródlądowych w Europie, podkreślając i wspierając ich rolę w otoczeniu gospodarczym i biznesowym. Przynależność do tej organizacji ułatwia bieżący monitoring europejskich trendów w zakresie żeglugi śródlądowej, w tym decyzji dotyczących transportu śródlądowego podejmowanych w strukturach europejskich. Organizacja promuje rolę europejskich portów śródlądowych, jako rzeczywistych punktów węzłowych w łańcuchach transportowo-logistycznych, łączących transport śródlądowy z transportem kolejowym, drogowym i morskim.
27 kwietnia, członkowie grupy roboczej na pokładzie statku „Kapitan Cook” popłynęli w rejs ze Szczecina do Polic. Podczas rejsu rolę gospodarza pełnili przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. na czele z prezesem ZMPSiŚ SA Dariuszem Słaboszewskim.
Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-03

1 EUR - 4,6920 1 USD - 4,2928
1 CHF - 4,7023 1 GBP - 5,2571

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin