WARSZAWA: 02:25 | LONDYN 00:25 | NEW YORK 19:25 | TOKIO 09:25

Wakacje w Centrum Żeglarskim

Dodano: 24 cze 2019, 15:09

Nareszcie mamy wakacje! Piękna pogoda zachęca do wyjazdów i podroży, a wypoczynek nad wodą to jedna z najlepszych możliwości na spędzenie upalnego lata. Kilkanaście ciekawych ofert przygotowało Centrum Żeglarskie. Oto kilka z nich.

Obóz optymistyczny

To aktywność skierowana dla dzieci powyżej 9 roku życia, które są żądne wodnych przygód. Program obozu obejmuje m.in.: teorię żeglowania, naukę wiązania węzłów żeglarskich, zajęcia na wodzie (Optimist, kajaki, DZ-ty). Bazą wypadową wycieczek pod żaglami na Jezioro Dąbie będzie szczecińskie Centrum Żeglarskie. W cenie (1300 zł dla członków CŻ i 1430 zł dla osób niebędących członkami CŻ) zawarte są noclegi w schronisku młodzieżowym Centrum Żeglarskiego, opieka instruktorów, wyżywienie i dodatkowe atrakcje. Obóz rozpoczyna się 1 lipca.

Poznaj okolicę w kajaku

Przez cały sezon można korzystać z wypożyczalni kajaków i wypływać na wody Jeziora Dąbskiego. Ponadto nasi wychowankowie w czasie wakacji popłyną rzeką Regą. Będzie to obóz kajakowy, w trakcie, którego młodzi kajakarze poznają uroki tej niezwykłej rzeki Pomorza. Spływ rozpocznie się od miejscowości Rejowice, a jego celem jest Mrzeżyno. Po drodze uczestnicy zobaczą Gryfice i Trzebiatów.

Rejs Odkrywców

Dwunastodniowy rejs po Morzu Bałtyckim i Zatoce Greifswaldzkiej to oferta skierowana do młodzieży powyżej 14 roku życia. Uczestnicy odwiedzą takie porty, jak: Sassnitz, wyspę Hiddensee, Stralsund, Greifswald, Wolgast oraz Ueckermünde. To znakomita propozycja zarówno dla zapalonych wilków morskich, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki w żeglarstwie. Młodzież będzie miała możliwość popłynąć na trzech różnych jachtach, dzięki czemu pozna specyfikę pracy na każdym z nich. W Rejs Odkrywców popłyną jachty: Magnolia, Kosmatka i Forsycja.

Ahoj przygodo!

Rejsy pod okiem wykwalifikowanych kapitanów to nasza specjalność. Już od pierwszych dni wakacji zapraszamy do uczestnictwa w niezapomnianej żeglarskiej przygodzie. Planowane rejsy gwarantują niesamowite przeżycia, piękne widoki oraz świetną zabawę. To niepowtarzalna okazja dla załogantów, by podczas jednego rejsu zdobyć doświadczenie w żegludze na różnych akwenach – na jeziorze, na zalewie oraz na morzu. Ta propozycja jest również dla osób, które chcą sprawdzić się w regatach organizowanych na terenie Polski, a wszystko w konkurencyjnych cenach (stałe koszty paliwa)! W naszej ofercie m.in. rejsy odprowadzające i doprowadzające jednostki na regaty The Tall Ships Races, rejs do Kopenhagi oraz rejs po Zalewie Szczecińskim.

Półkolonie letnie

8 lipca wystartuje pierwszy turnus półkolonii letnich dla dzieci. Przed najmłodszymi żeglarzami m.in.: zabawy uczące bezpiecznego zachowania nad wodą i na jachcie, nauka podstaw żeglarstwa (sterowanie, praca z żaglami, cumowanie) i nauka zdrowej rywalizacji sportowej. Niezapomniane żeglarskie przygody dla najmłodszych potrwają do końca wakacji.

Zainteresowani wakacyjnym odpoczynkiem z Centrum Żeglarskim powinni odwiedzić stronę internetową www.centruumzeglarskie.pl i wybrać odpowiednią dla siebie aktywność. Na pytania dotyczące oferty letniej chętnie odpowiedzą także pracownicy jednostki – osobiście (przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie) lub telefonicznie – tel.: 91 460 08 44 wew. 14 (wypoczynki), wew. 50 (wypożyczalnia kajaków).

Fot. Centrum Żeglarskie

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin