WARSZAWA: 11:20 | LONDYN 09:20 | NEW YORK 04:20 | TOKIO 18:20

Warszawa. Ministrowie o współpracy Polski i Senegalu w obszarze gospodarki morskiej, rybołówstwa, szkolnictwa

Dodano: 28 paź 2016, 7:44

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i Oumar Gueye, minister rybołówstwa i gospodarki morskiej Senegalu spotkali się w Warszawie w związku z wizytą w naszym kraju Macky’ego Sall’a, prezydenta Senegalu.
Obaj ministrowie wyrazili przekonanie, że oficjalna wizyta prezydenta Senegalu to impuls do zacieśniania współpracy Polski i Senegalu.
Przedstawiciel polskiego rządu przybliżył ministrowi Senegalu obszar działań Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ponieważ kompetencje obu resortów są bardzo zbliżone, ministrowie uznali że daje to duże pole do współpracy: zarówno w dziedzinie rybołówstwa, przemysłu stoczniowego, transportu jak i edukacji morskiej.
Minister Oumar Gueye przybliżył wdrażany przez rząd Senegalu plan rozwoju kraju. Podkreślił, że w ramach już istniejącej współpracy polsko-senegalskiej w Dakarze powstaje wyższa szkoła morska. Wizyta prezydenta Sall’a wiąże się właśnie z podpisaniem dokumentów o współpracy, między innymi listu intencyjnego między portami w Gdańsku i w Dakarze. Minister Gueye będzie towarzyszył prezydentowi Senegalu w Gdańsku, podczas podpisania memorandum portowego.
Ministrowie wyrazili nadzieję, że kolejne spotkania przyniosą już konkretne efekty rozwijanej współpracy.
Oprócz szefów resortów w rozmowie uczestniczyli m.in.: Yerim Thioube, dyrektor generalny senegalskiej Narodowej Agencji ds. Morskich oraz Cheikh Kante, dyrektor generalny portu w Dakarze.
spotkanie_ministra_marka_grobarczyka_z_ministrem_senegalu1_m
spotkanie_ministra_marka_grobarczyka_z_ministrem_senegalu2_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-26

1 EUR - 4,6077 1 USD - 4,3485
1 CHF - 4,7657 1 GBP - 5,2980

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin