WARSZAWA: 08:58 | LONDYN 06:58 | NEW YORK 01:58 | TOKIO 15:58

Warszawa. Z Danem Ťokiem, ministrem transportu Czech o współpracy w obszarze żeglugi

Dodano: 20 paź 2016, 9:19

Minister Marek Gróbarczyk przy okazji Międzynarodowej Konferencji „Korytarze Sieci Bazowej TEN-T” spotkał się z Danem Ťokiem, ministrem transportu Republiki Czeskiej.
Spotkanie w całości było poświęcone zdynamizowaniu współpracy w obszarze rozwoju dróg wodnych, w szczególności w kontekście użeglownienia Odry. Stronę czeską poinformowano m.in. o finalizacji procesu przystępowania Polski do Konwencji AGN.
Dan Ťok pozytywnie odniósł się do wprowadzenia nowych wspólnych mechanizmów współpracy w obszarze żeglugi śródlądowej – chodzi o grupy robocze lub komisje.
– Zamierzamy złożyć wniosek o włączenie Odry i Wisły do sieci bazowej TEN-T w kontekście planowanej w 2023 r. rewizji korytarzy transeuropejskich. Mam nadzieję, że wspólnie z naszymi czeskimi partnerami będziemy ściśle współpracować w tym zakresie – podsumował spotkanie minister Gróbarczyk.
Było to już drugie w tym roku spotkanie obu ministrów. Wcześniej spotkał się podczas 4. polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.
konferencja_ten-t_spotkanie_
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-25

1 EUR - 4,5892 1 USD - 4,3188
1 CHF - 4,7470 1 GBP - 5,2783

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin